سام آلتمن در عملیات Worldcoin شرکت ندارد

سم آلتمن، بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت هوش مصنوعی Openai، پس از Tools for Humanity، تیم پشت پروژه ارزهای دیجیتال بیومتریک Worldcoin اعلام کرد که ۱۱۵ میلیون دلار در سری C به رهبری Blockchain Capital جمع‌آوری کرده است. رویدادی که در دانشگاه تل آویو برگزار شد مبنی بر اینکه او در عملیات روزانه این پروژه شرکت ندارد.

 

سم آلتمن می‌گوید که به اندازه کافی به پروژه Worldcoin نزدیک نیست تا در مورد برنامه‌ها اظهار نظر معنادار کند

سم آلتمن در حوزه فناوری حضوری محترم دارد و نقش‌های مختلفی از جمله رئیس Y Combinator، مدت کوتاهی در تصدی مدیرعاملی Reddit و در حال حاضر رهبر Openai، سازنده چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی Chatgpt را بر عهده داشته است. در سال ۲۰۱۹، آلتمن با مکس نووندسترن و الکس بانیا همکاری کرد تا Tools for Humanity (TFH)، خالقان سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال بیومتریک عنبیه Worldcoin را تأسیس کنند.

 

ورلد کوین اهداف متعددی مانند ساخت یک چارچوب هویتی و مالی گسترده را که از اصول درآمد پایه جهانی (UBI) پشتیبانی می‌کند، متصور است. پروژه توکن که ظاهراً مبتنی بر اتریوم است، اخیراً خدمات دوگانه خود را معرفی کرده است، World ID و World App. در حالی که World ID ادعا می‌کند که روش‌های شناسایی وابسته به عنبیه مقاوم در برابر هوش مصنوعی را ارائه می‌کند، برنامه جهانی بر تقویت شناسایی غیرمتمرکز تمرکز دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا