اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

فروش کیف پول‌های سخت‌افزاری در روسیه کاهش یافت

علاقه به کیف پول‌های سخت‌افزاری که امکان ذخیره‌سازی سرد ارزهای رمزنگاری‌شده را فراهم می‌کنند، در میان کاربران روسی پس از تهاجم به اوکراین، در حال کاهش است. بر اساس گزارشی به نقل از بازارهای پیشرو، حجم فروش این دستگاه‌ها تقریباً نصف شده است.

 

تقاضای روس‌ها برای کیف پول‌های ذخیره‌سازی سرد کاهش یافت

فعالان بازار به روزنامه پیشرو تجاری روسی Kommersant گفته اند که خرده فروشانی که کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری را در روسیه می‌فروشند، اکنون بیش از حد زیاد شده اند. این در حالی است که اوایل سال جاری پس از تصمیم مسکو برای مداخله نظامی در کشور همسایه‌اش، اوکراین، این محصولات با تقاضای انفجاری روبرو شدند.

 

در ماه‌های بهار، در بحبوحه گسترش تحریم‌ها به دلیل درگیری اوکراین و محدودیت‌های ارزی اعمال شده توسط بانک روسیه، بسیاری از روس‌ها به دنبال خرید یک دستگاه ذخیره‌سازی سرد برای دارایی‌های رمزنگاری خود بودند. برخی از شهروندان روسیه که به کشورهای دیگر نقل مکان می‌کنند نیز پس‌انداز خود را به صورت رمزنگاری با خود می‌برند.

 

طبق آمار گردآوری شده توسط سرویس تحلیلی Moneyplace، فروش کیف پول سخت‌افزاری در بازارهای Ozon و Wildberries به رکورد ۱۶.۵ میلیون روبل در ماه می (بیش از ۲۷۵,۰۰۰ دلار) رسید. در ماه اوت، این رقم به نصف کاهش یافت و به زیر ۸ میلیون روبل (کمتر از ۱۳۵,۰۰۰ دلار) رسید.

 

درباره کیف پول‌های ارز دیجیتال بیشتر بدانید.

 

یکی از سخنگویان Ozon معروف به آمازون روسیه گفت که تعداد واحدهای فروخته شده در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از پنج برابر افزایش یافته است. پلتفرم تجارت الکترونیک M.Video-Eldorado افزود که فروش در ماه مارس به اوج خود رسید. فروشگاه آنلاین فناوری Citilink یک کیف پول سخت‌افزاری توسعه یافته توسط Tangem را در پایان ژوئن راه‌اندازی کرد و فروش آن در ماه ژوئیه به بالاترین حد خود رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا