روتو درخواست دلارزدایی را دو برابر می‌کند

ویلیام روتو، رئیس‌جمهور کنیا، بارها از کشورهای آفریقایی خواسته است تا در هنگام حل و فصل تجارت فرامرزی، دلار آمریکا را کنار بگذارند. رهبر کنیا مدعی شد که قاره آفریقا در حال حاضر دارای مکانیزمی است که امکان تسویه یکپارچه معاملات بین معامله‌گران را فراهم می‌کند. علاوه بر این، کیمداتکام، مدافع آزادی و کارآفرین، گفت با رد کردن دلار آمریکا در کشورهای بیشتر، دولت ایالات متحده برای چاپ پول هزینه بیشتری خواهد پرداخت.

 

معامله‌گران آفریقایی نیازی به تسویه‌حساب با استفاده از دلار ندارند

ویلیام روتو، رئیس‌جمهور کنیا بار دیگر از کشورهای آفریقایی خواست تا به جای دلار آمریکا، مبادلات فرامرزی را با ارزهای مربوط خود تسویه کنند. روتو در اظهارات خود در هنگام سخنرانی در پارلمان جیبوتی، استدلال کرد که Afreximbank قاره آفریقا از قبل مکانیسمی را برای تسویه یکپارچه معاملات بین معامله‌گران در اختیار دارد.

 

آخرین اظهارات رهبر کنیا، که کشورش در میان چندین کشور آفریقایی است که با کمبود دلار مواجه است، تنها چند هفته پس از آن بیان شد که او به طور مشابه از همتایان خود درخواست کرد که روند حذف دلار آمریکا را آغاز کنند. همانطور که گزارش شده است، روتو معتقد است تجارت بین کشورهای آفریقایی در حال حاضر به دلیل تفاوت بین ارزهای مربوط آنها مختل شده است. او گفت که درخواست از تاجران برای تامین دلار آمریکا فقط اوضاع را بدتر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا