اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

روبل روسیه در برابر دلار سر به فلک می‌کشد

در حالی که ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای فیات در سراسر جهان افزایش یافته است، روبل روسیه در این هفته ۴.۵ درصد در برابر دلار افزایش یافت. در هفته اول سپتامبر، روسیه به مطبوعات گفت که چین هزینه گاز طبیعی را با روبل و یوان پرداخت خواهد کرد. علاوه بر این، واردات طلای روسیه توسط سوئیس به بالاترین حد خود از آپریل ۲۰۲۰ رسیده است.

 

ارزش دلار در حال افزایش است، اما روبل روسیه بهتر از دلار عمل می‌کند

در هفته‌ای که گذشت، شاخص دلار آمریکا (DXY) به اوج جدیدی رسید و تعداد زیادی از ارزهای فیات در سراسر جهان به شدت ارزششان را در برابر دلار از دست دادند شد. به عنوان مثال، سه روز پیش، یوروی اتحادیه اروپا در برابر دلار آمریکا به کمترین میزان در ۲۰ سال گذشته رسید و به ۰.۹۶ دلار کاهش یافت.

 

آمارهای ۳۰ روزه نشان می دهد که ین بیش از ۴ درصد کاهش یافته است، پوند استرلینگ بیش از ۸ درصد کاهش یافته است و دلار کانادا بیش از ۴ درصد کاهش یافته است. یوان چین برای اولین بار در دو سال گذشته نرخ برابری ۷ به ۱ را در برابر دلار آمریکا شکست.

 

با این حال، روبل، ارز فیات بومی روسیه در سال جاری انعطاف پذیرتر بوده و یک ماه پس از شروع جنگ اوکراین و روسیه شاهد افزایش قیمت بود. در پایان ماه ژوئن، روبل روسیه در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد خود در هفت سال گذشته رسید و در آن زمان اقتصاددانان گفتند نرخ مبادله روبل را نادیده نگیرید.

 

 

این جمعه، در حالی که ارز فیات بومی آمریکا در برابر ارزهای مختلف در سراسر جهان به نقاط جدیدی صعود کرد، روبل در برابر دلار آمریکا ۴.۵ درصد افزایش یافت. روبل موفق شد این کار را انجام دهد در حالی که DXY به دنبال افزایش نرخ بهره اخیر فدرال رزرو به بالاترین حد ۲۰ سال گذشته رسید. افزایش روبل به دنبال آن است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اوایل این هفته توضیح داد که قول داده است از همه ابزارهای موجود برای پیروزی در جنگ با اوکراین استفاده کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا