خوش‌بینی روسیه برای توافق بر ارز BRICS

رئیس کمیته دومای دولتی در بازار مالی می‌گوید که با افزایش تلاش‌های کشورهای بریکس برای دور شدن از اتکای دلار آمریکا، می‌توان در سال ۲۰۲۳ بر سر ارز بریکس به توافق رسید. این مقام روسی گفت ایالات متحده با پیوند دادن اقتصاد و پول خود به سیاست، عملاً پایه‌های سلطه خود را تضعیف می‌کند.

 

یک مقام روسی می‌گوید توافق بر سر ارز BRICS ممکن است در سال ۲۰۲۳ به دست آید

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته دومای دولتی در بازار مالی، روز چهارشنبه در مرکز مطبوعاتی روزنامه پارلمانی، انتشارات مجمع فدرال روسیه، در مورد ارز بریکس و روند دلارزدایی بحث کرد.

 

آکساکوف انتظار دارد سهم دلار آمریکا در تجارت بین‌الملل کاهش یابد و خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها با تخریب ارزش دلار با دستان خود به تمام جهان نشان می‌دهند که دلار آمریکا برای اهداف سیاسی استفاده می‌شود.

 

او گفت:

ایالات متحده با پیوند دادن اقتصاد و پول خود به سیاست، عملاً پایه‌های سلطه خود را تضعیف می‌کند. من مطمئن هستم که سهم دلار در تجارت جهانی به طور پیوسته کاهش خواهد یافت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا