اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

گام بعدی روسیه برای روبل دیجیتال

روسیه قصد دارد از روبل دیجیتال خود که قرار است در اوایل سال آینده معرفی شود، برای پرداخت با متحد اصلی خود، چین، استفاده کند. مقامات مسکو امیدوارند کشورهای دیگر مایل به استفاده از ارز دیجیتال روسیه در تجارت باشند که به کشور اجازه می‌دهد تا تحریم‌های اعمال شده به دلیل جنگ اوکراین را دور بزند.

 

نگاه روسیه به روبل دیجیتال برای پرداخت در تجارت با چین

بانک مرکزی روسیه در حال آماده شدن برای راه‌اندازی تسویه حساب با روبل دیجیتال است، تجسم جدید ارز فیات روسیه که اکنون در حال آزمایش است. بر اساس بیانیه یکی از اعضای برجسته مجلس سفلی روسیه، کشور تحریم شده می‌خواهد از آن در پرداخت با چین که به شریک تجاری اصلی روسیه تبدیل شده است، استفاده کند.

 

دسترسی محدود به سیستم مالی جهانی به دلیل محدودیت‌های مالی ایجاد شده در پاسخ به تهاجم نظامی این کشور به اوکراین، روسیه را مجبور به جستجوی ابزارهای جایگزین برای معاملات تجارت خارجی می‌کند. در کنار ارزهای دیجیتال، روبل دیجیتال یکی از گزینه‌هایی است که مسکو در تلاش برای دور زدن تحریم‌ها در نظر گرفته است.

 

 

رئیس کمیته بازار مالی دومای دولتی گفت:

موضوع دارایی‌های مالی دیجیتال، روبل دیجیتال و ارزهای دیجیتال در حال حاضر در جامعه تشدید شده است، زیرا کشورهای غربی تحریم‌ها و مشکلاتی را برای نقل و انتقالات بانکی از جمله در تسویه حساب‌های بین‌المللی ایجاد می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا