تلاش‌های روسیه برای گسترش بریکس

یک مقام روسی فاش کرد که مذاکرات منظمی بین روسیه و سایر کشورهای عضو بریکس در مورد گسترش این گروه اقتصادی در حال انجام است. به گفته وزارت خارجه روسیه، این امر مستلزم یک تحلیل کامل و کار داخلی ظریف پنج کشور برای دستیابی به اجماع است.

 

کشورهای عضو در مورد گسترش بریکس بحث می‌کنند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که روسیه مذاکرات منظمی را با شرکای خود در برجام در خصوص گسترش احتمالی این گروه انجام داده است. کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند.

 

زاخارووا توضیح داد:

طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با این موضوع در جلسات بریکس مورد بحث قرار می‌گیرد و البته این امر مستلزم تحلیل دقیق و کار ظریف داخلی پنج کشور برای رسیدن به اجماع است.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود:

در حالی که این گفتگوها به طور منظم انجام می‌شود، اما در حال حاضر زود است که جزئیاتی در مورد روند تصویب اعلام شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا