اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

غول استخراج رمزارز روسیه Bitriver

Bitriver روسیه، یکی از بزرگترین اپراتورهای مراکز داده استخراج کریپتو، ممکن است علیه ایالات متحده به دلیل تصمیم برای قرار دادن آن تحت تحریم، اقدام قانونی کند. این شرکت اصرار دارد که به دولت روسیه برای دور زدن محدودیت های بین المللی کمک نمی کند.

 

Bitriver اتهامات ایالات متحده را بی اساس رد می کند و هیچ زمینه قانونی برای تحریم نمی بیند

شرکت استخراج پیشرو روسی Bitriver در حال بررسی طرح شکایت علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده است که اخیراً شرکت ثبت شده در سوئیس و تعدادی از نهادهای وابسته را در دور جدید تحریم ها علیه مشاغل و افراد روسی معرفی کرده است. پتانسیل استخراج رمزارز روسیه به طور خاص با مجازات های جدید اعمال شده در مورد جنگ در اوکراین مورد هدف قرار گرفت.

بیتریور در اظهار نظر به خبرگزاری ریانووستی اظهار داشت که اقدامات این وزارتخانه به اعتبار و تجارت بین المللی آن لطمه می زند زیرا این اتهامات بی اساس است. این شرکت همچنین متقاعد شده است که هیچ دلیل قانونی برای محدودیت ها وجود ندارد و قصد دارد از مقامات آمریکایی بخواهد آن را از لیست سیاه حذف کنند. همچنین تاکید کرد:

Bitriver یک سازمان دولتی نیست، بلکه یک شرکت ۱۰۰٪ خصوصی است که به هیچ وجه به روسیه برای دور زدن تحریم ها کمک نمی کند.

 

این گروه روسی همچنین خزانه داری را به شیوه های رقابت ناعادلانه و لابی برای صنایع استخراج ایالات متحده متهم می کند و در نتیجه قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض می کند. مدیر عامل Bitriver، ایگور Runets، اقدام این وزارتخانه را به عنوان تلاشی برای تغییر موازنه قدرت جهانی به نفع شرکت های آمریکایی و حذف بزرگترین بازیگر روسی از بازار توصیف می کند.

 

Bitriver ادعا می کند که علیرغم محدودیت ها، تمام تأسیسات و دفاتر تولیدی آن در روسیه به طور عادی کار می کنند. این شرکت همچنین به ارائه خدمات به مشتریان بین‌المللی خود ادامه می‌دهد که می‌گوید قصد خود را برای همکاری بیشتر با اپراتور استخراج بیت‌کوین روسی تایید کرده‌اند.

متحدان غربی چندین بسته تحریمی علیه روسیه ارائه کرده اند که دسترسی این کشور به منابع مالی جهانی و ذخایر خارجی را محدود کرده است. این نگرانی وجود دارد که دولت و شهروندان روسیه ممکن است از ارزهای دیجیتال برای فرار از محدودیت ها استفاده کنند. مقامات مسکو بر مزیت های رقابتی روسیه برای استخراج از نظر منابع انرژی ارزان و آب و هوای خنک تاکید کرده اند. پیش نویس قانونی که برای تنظیم این بخش تنظیم شده بود در ماه آوریل به مجلس ارائه شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا