اخبار ماینینگ

شکایت ماینر روسی از مقامات ایالات متحده به دلیل تحریم

Bitriver، یکی از بزرگترین اپراتورهای استخراج ارز دیجیتال در کشور، اصرار داشت که به دولت روسیه در دور زدن تحریم های بین المللی کمکی نکرده است.

BitRiver – بزرگترین ارائه دهنده خدمات مرکز داده روسیه – در حال بررسی طرح شکایت علیه وزارت خزانه داری ایالات متحده به دلیل اضافه کردن این شرکت به لیست تحریم ها در ماه گذشته است. علاوه بر این، این شرکت ایالات متحده را به نقض قوانین WTO از طریق اقدام به ترویج رقابت ناعادلانه و لابی برای صنعت معدن آمریکا متهم کرد.

 

BitRiver اتهامات ایالات متحده را “بی اساس و نادرست” خواند

با توجه به بیانیه مطبوعاتی خود ، BitRiver استدلال کرد که یک شرکت ۱۰۰٪ خصوصی است که هیچ علاقه ای به دولت روسیه ندارد، بنابراین ادعا می کند که از کمک به رژیم برای دور زدن تحریم ها بی گناه است. همچنین اعلام کرد که تحریم‌های اعمال‌شده به‌طور نادرست باعث «آسیب مستقیم اعتبار» به عملیات آن شده است. در ۲۰ آوریل، وزارت خزانه داری تحریم هایی را علیه BitRiver اعلام کرد و آن را از داشتن روابط تجاری با شهروندان آمریکایی منع کرد. این مقام گفت روسیه دارای “مزیت های نسبی” قابل توجهی در استخراج ارزهای دیجیتال است و ابراز نگرانی می کند که افراد یا شرکت ها ممکن است از رمزارز برای فرار از تحریم ها استفاده کنند. BitRiver چنین نکته ای را در انتشار رد کرد و خاطرنشان کرد که همیشه به حاکمیت شرکتی پایبند بوده و از قوانین موجود در حوزه های قضایی خود پیروی می کند. به ویژه، این شرکت به انطباق دقیق AML/KYC خود افتخار می‌کند و ادعا می‌کند که سابقه فعالیت آن در روسیه و سایر حوزه‌های قضایی هیچ گونه اعتراضی از سوی سازمان‌های نظارتی ایجاد نکرده است.

BitRiver تحریم وزارت خزانه داری را به قصد “حفاظت از شرکت های محلی” نسبت داد. غول معدن روسیه اقدام مقامات آمریکایی را “غیر مسئولانه” خواند و مدعی شد که نه چارچوب قانونی و نه استدلال مناسب نمی تواند چنین اقدامی را تایید کند. علی‌رغم تحریم‌های اعمال‌شده که ممکن است به کسب‌وکارهایش آسیب برساند، BitRiver مجدداً تاکید کرد که این مرکز به طور عادی به کار خود ادامه می‌دهد و با مشتریان خارجی ارتباط برقرار می‌کند:

“در حال حاضر، تمام شرکت ها، سایت های تولید و دفاتر BitRiver در روسیه به طور معمول کار می کنند. این شرکت به ارائه خدمات به مشتریان بین المللی که همکاری بیشتر خود را تایید کرده اند و اکثریت آنها هستند، ادامه می دهد.

صندوق بین المللی پول به تحریم از طریق ارزهای دیجیتال هشدار داد

یک روز قبل از اینکه مقامات ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه BitRiver اعمال کنند، صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که روسیه می‌تواند از ارزهای رمزپایه استفاده کند و صنعت ماینینگ خود را به طور قابل توجهی تقویت کند تا از هرگونه عواقب اقتصادی در امان بماند. این مقام جهانی همچنین خاطرنشان کرد: «ماینینگ برای بلاک چین‌های انرژی‌بر مانند بیت‌کوین می‌تواند به کشورها اجازه دهد تا از منابع انرژی درآمدزایی کنند که برخی از آنها به دلیل تحریم‌ها قابل صادرات نیستند.»

با این حال، صنعت کریپتو تمایل داشت خلاف این را باور کند و استفاده از دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین را برای دور زدن تحریم ها یک افسانه می دانست. مدیر عامل بایننس CZ ماه گذشته در مصاحبه ای گفت که “هیچ کس باهوشی” رمزارز را برای انجام این کار انتخاب نمی کند زیرا “بیش از حد قابل ردیابی” است و دولت ها در ردیابی چنین تراکنش ها بهتر شده اند.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا