اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

پرداخت‌های رمزنگاری فرامرزی روسیه

نهادهای دولتی کلیدی توافق کرده‌اند که روسیه باید پرداخت‌های رمزنگاری شده را برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی قانونی کند. این پیشنهاد در چند ماه گذشته از زمانی که تصمیم مسکو برای حمله به اوکراین با موجی از تحریم‌های غرب مواجه شد، مورد حمایت قرار گرفته است.

 

مقامات مالی در روسیه در نظر دارند پرداخت‌های بین‌المللی ارزهای دیجیتال را قانونی کنند

به گزارش رسانه‌های روسی، وزارت دارایی و بانک مرکزی روسیه پس از بررسی مجدد مواضع خود در این زمینه به این نتیجه رسیده اند که در شرایط کنونی، امکان انجام تسویه‌های فرامرزی در ارزهای دیجیتال غیرممکن است. این نهادها، آشکارا، به محدودیت‌های اعمال شده بر سر درگیری در اوکراین اشاره می‌کنند که دسترسی روسیه به منابع مالی جهانی را به طور قابل توجهی محدود کرده است.

 

الکسی مویزف معاون وزیر دارایی در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی روسیه ۲۴ به نقل از خبرگزاری تاس فاش کرد که هر دو تنظیم کننده مالی اکنون معتقدند که لازم است تسویه‌حساب‌های بین‌المللی با ارزهای دیجیتال قانونی شود. او فکر می‌کند این باید به زودی اتفاق بیفتد.

 

 

این دو موسسه در رابطه با مقررات ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در داخل روسیه، با وزارت دارایی (Minfin) که برای قانونی‌کردن عملیات‌های مختلف با آنها فشار می‌آورد و بانک روسیه که پیش از این، ممنوعیت کلی را پیشنهاد کرده بود، درگیری طولانی مدتی داشتند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا