اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

شرکت‌های روسی در تجارت از رمزارز استفاده می‌کنند

با دسترسی محدود به منابع مالی جهانی، کسب‌وکارهای روسی شروع به تسویه‌حساب در ارزهای دیجیتال با شرکای خود در خارج از کشور کرده‌اند. اگرچه این پرداخت‌ها هنوز در مقیاس کوچک هستند، اما مقامات دولتی به افزایش آن‌ها اشاره کرده‌اند که حتی قبل از تصمیم‌گیری مقامات درباره نحوه تنظیم این معاملات صورت می‌گیرد.

 

تسویه‌حساب‌های ارزی فرامرزی در روسیه با کاهش پرداخت‌های دلاری و یورویی در حال افزایش است

یک نماینده دولت فاش کرد که شرکت‌هایی که تحت تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به دلیل تشدید درگیری در اوکراین فعالیت می‌کنند، استفاده از ارزهای دیجیتال را آغاز کرده‌اند، علی‌رغم اینکه انتظار می‌رود مقررات جدید برای این نوع پرداخت در کمترین زمان ممکن در سال ۲۰۲۳ اجرایی شود.

 

ایوان چبسکوف، مدیر بخش سیاست مالی وزارت دارایی در گفتگو با روزنامه روسی ایزوستیا، این روند را تایید کرد. وی در عین حال خاطرنشان کرد که این گونه فعالیت‌های فرامرزی همچنان در مقیاس محدود انجام می‌شود.

 

 

ولادیمیر گامزا، رئیس سیاست‌های صنعتی، مالی و سرمایه‌گذاری در شورای اتاق بازرگانی و صنعت روسیه، تأیید کرد که نهادهای روسی اکنون به طور فعال از ابزارهای پرداخت دیجیتال از جمله ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا