بانک‌های روسی به این زودی به سوئیفت وصل نمی‌شوند

اتحادیه اروپا (EU) قصد ندارد اجازه دهد بانک‌های روسی به این زودی‌ها دوباره به سیستم بانکی انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) متصل شوند. پیتر استانو، سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا، اظهار داشت که این محدودیت‌ها تنها با پایان یافتن درگیری روسیه و اوکراین قابل برداشتن یا کاهش هستند.

 

اتحادیه اروپا قصدی برای لغو تحریم‌های سوئیفت علیه بانک‌های روسیه ندارد

اتحادیه اروپا امکان اتصال بانک‌های روسی به سیستم مالی را با استفاده از سیستم ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) که امکان انجام پرداخت‌های فرامرزی با استفاده از حساب‌های بانکی محلی را فراهم می‌کند را رد کرده است. پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا در امور خارجی در مصاحبه اخیر با مجله Inveztia اظهار داشت که این تحریم‌ها تا پایان درگیری روسیه و اوکراین نمی‌توانند لغو یا کاهش یابند.

اظهارات استانو پس از آن صورت می‌گیرد که اتحادیه اروپا به درخواست‌های روسیه در این مورد گوش داده بود و اعلام کرده بود که شش ماه پیش این اقدام را برای بانک‌های روسیه لغو می‌کند. اتصال مجدد سیستم بانکی روسیه به سوئیفت، از جمله Rosselkhozbank، بانک کشاورزی روسیه، یکی از شرایطی است که روسیه از اتحادیه اروپا برای تمدید قرارداد موسوم به Black Sea grain deal می‌خواهد که امکان عبور امن را برای صادرات غلات اوکراین فراهم می‌کند.

 

استانو همچنین بیان کرد:

تحریم‌های اتحادیه اروپا برای تجارت محصولات کشاورزی و غذایی، از جمله گندم و کود، بین کشورهای ثالث و روسیه اعمال نمی‌شود، هنوز گزینه‌های پرداخت بین آنها وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا