تسویه‌حساب‌های یوانی و روبلی روسیه و چین

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، فاش کرد که بخش بیشتری از پرداخت‌ها بین روسیه و چین اکنون با استفاده از ارزهای دو کشور انجام می‌شود. رئیس دولت روسیه افزود مسکو و پکن قصد دارند تجارت متقابل را فراتر از هدف ۲۰۰ میلیارد دلاری در سال جاری افزایش دهند.

 

۷۰ درصد از تسویه‌حساب‌ها بین روسیه و چین با ارزهای ملی انجام می‌شود

به گفته میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، حدود ۷۰ درصد از تسویه‌حساب‌های فرامرزی بین روسیه و جمهوری خلق چین در حال حاضر با ارزهای ملی، روبل و یوان، انجام می‌شود.

 

به نقل از خبرگزاری ریانووستی، وی در جریان گفتوگو در پکن با همتای چینی خود، لی کیانگ، روند مثبت روابط تجاری دو کشور را در برخی زمینه‌ها مورد تاکید قرار داد.

 

من مطمئن هستم که امسال نه تنها وظیفه تعیین شده توسط سران کشورها برای افزایش تجارت متقابل به ۲۰۰ میلیارد دلار را زودتر از موعد انجام خواهیم داد، بلکه از این نقطه عطف نیز فراتر خواهیم رفت.

 

میشوستین بر ماهیت استراتژیک همکاری دوجانبه در بخش انرژی تاکید کرد. این مقام رسمی ضمن اشاره به گسترش کار در زمینه اتمی صلح‌آمیز گفت:

روسیه رتبه اول در عرضه نفت به چین را دارد، صادرات گاز طبیعی، زغال سنگ و برق در حال رشد است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا