روسیه با ارزهای دیجیتال سایر کشورها کار می‌کند

بانک روسیه اعلام کرد پلتفرم توسعه‌یافته برای روبل دیجیتال می‌تواند با ارزهای دیجیتال مختلف صادر شده دولتی کار کند. مقام پولی کشور اعلام کرد مکانیسم‌هایی برای تعامل با سکه‌های دیجیتالی که توسط بانک‌های مرکزی سایر کشورها ضرب می‌شود در حال توسعه است.

 

پلتفرم روبل دیجیتال برای پشتیبانی از ادغام با سایر CBDCها

نمایندگان رگولاتور سیاست پولی روسیه در این هفته اعلام کردند که سیستم زیربنای انتشار و گردش ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) ممکن است با ارز قانونی دیجیتالی سایر کشورها کار کند.

 

مقامات بانک مرکزی در صحبت با قانونگذاران روسی خاطرنشان کردند که این موضوع هنوز باید بررسی شود، اما تاکید کردند که مدل‌های مختلفی برای تعامل بین روبل دیجیتال و سایر CBDCها در حال حاضر در حال توسعه است.

 

جایگزین‌ها شامل ایجاد یکپارچگی دو طرفه با هر یک از پلتفرم‌های دیگر CBDC یا راه‌اندازی یک پلتفرم دیجیتال بین‌المللی است که تعامل همزمان بین ارزهای دیجیتال چند صادرکننده را تسهیل می‌کند.

 

نمایندگان این بانک به نقل از پایگاه خبری رمزنگاری Bits.media گفتند، بانک مرکزی روسیه (CBR) همچنان با گردش آزاد ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز در این کشور مخالف است و قصد ایجاد یک صرافی ملی کریپتویی را ندارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا