پرداخت‌های CBDC روسیه با روبل دیجیتال

روسیه پرداخت‌های CBDC با روبل دیجیتال را از اول آگوست آغاز می‌کند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه لایحه روبل دیجیتالی را امضا کرد که در آن استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور برای پرداخت‌ها از اول آگوست تصویب شد.

 

پرداخت‌های CBDC روسیه با روبل دیجیتال

مواردی که در این رابطه باید بدانید در زیر آمده است:

  • بانک مرکزی کشور روسیه، مستقیماً زیرساخت روبل دیجیتال را مدیریت و نگهداری خواهد کرد و مسئول تمام دارایی‌های ذخیره شده خواهد بود.
  • قانون جدید بیان می‌کند که روبل دیجیتال برای پرداخت‌ها و انتقال پول و نه برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود.
  • الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت که استفاده از این ارز اختیاری خواهد بود، اما افزود که بانک امیدوار است پذیرش این ارز افزایش یابد زیرا هدف این ارز ایجاد راحتی و کارایی برای مشاغل و مصرف کنندگان است.
  • این تحول پس از آن صورت گرفت که مجلس سفلا این کشور، لایحه روبل دیجیتال را در ۱۱ ژوئیه تصویب کرد و سپس مجلس علیا، این لایحه را در ۱۹ جولای تصویب کرد.
  • سال گذشته، چندین کشور غربی به عنوان پاسخی به جنگ اوکراین، روسیه را تحریم کردند.
  • بر اساس گزارش رویترز، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی مجلس سفلا روسیه در سال گذشته میلادی گفت که تحریم‌ها روسیه را بر آن داشت تا به دنبال راه‌های جایگزین برای انجام معاملات فرامرزی باشد.

منبع: forkast

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا