مخالفت روسیه با حضور مکرون در اجلاس سران بریکس

اجلاس سران بریکس تا چند ماه دیگر برگزار خواهد شد و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، ظاهراً برای شرکت در آن ابراز علاقه کرده است. با این حال، روسیه معتقد است که حضور رئیس جمهور فرانسه در این رویداد نامناسب است. یک مقام ارشد روسیه گفت که به وضوح، رهبران کشورهایی که چنین سیاست خصمانه و غیرقابل قبولی را در قبال ما دنبال می‌کنند، مهمانان مناسب بریکس نیستند.

 

روسیه به حضور مکرون در اجلاس سران بریکس نه گفت

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مورد مشارکت احتمالی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در نشست آتی رهبران بریکس از سوی خبرنگاران سؤال شد. آفریقای جنوبی در حال حاضر ریاست BRICS را بر عهده دارد و میزبان نشست سران در ژوهانسبورگ از ۲۲ تا ۲۴ اوت است. کشورهای بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی هستند.

 

این مقام روسی به خبرنگاران گفت که روسیه به شرکای آفریقای جنوبی خود اطلاع داده است که حضور رئیس جمهور فرانسه در نشست آتی بریکس نامناسب خواهد بود.

 

به نقل از نشریه تاس، وی گفت:

ما این پیام را فرستادیم که با تمام احترامی که به اختیارات میزبان برای دعوت از مهمانان فردی قائل است، لازم است از این واقعیت پیش برویم که بریکس ائتلافی است از کشورهایی که قاطعانه استفاده از تحریم‌های یکجانبه برای حل و فصل مسائل سیاست خارجی را رد می‌کنند. با توجه به این موضوع، حضور مقامات غربی به وضوح در آنجا نامناسب خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا