روسیه در حال مذاکره برای تجارت آزاد با هند است

روسیه در حال مذاکره برای یک قرارداد تجارت آزاد با هند به منظور جایگزینی بخشی از محصولات و سرمایه‌گذاری‌هایی است که با تحریم‌های اعمال شده پس از شروع درگیری اوکراین ممنوع شده بودند. روسیه در حال حاضر بزرگترین تامین‌کننده نفت هند است و این کشور از نفت خام روسیه با تخفیف بهره می‌برد.

 

روسیه و هند درباره توافقنامه تجاری جدید مذاکره کردند

روسیه و هند در حال مذاکره درباره توافقنامه تجارت آزاد جدید (FTA) برای افزایش یکپارچگی تجاری بین دو کشور هستند که پس از اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه رونق گرفت. به گزارش رویترز، سوبرهمانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند گفت که این توافق در مرحله پیشرفته است و این ممکن است سرمایه‌گذاری دوجانبه بین دو کشور را تضمین کند.

 

روسیه که در حال حاضر بزرگترین تامین کننده انرژی هند است، به دنبال جایگزینی محصولات وارداتی گازی با محصولات هند است.

 

دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنعت روسیه در این باره گفت:

ما باید جایگاهی در محصولاتی پیدا کنیم که هند بتواند جایگزین آن شود. در پروژه‌های غیرنظامی به همان اندازه که قبل از تحریم‌ها بود به همکاری‌های گسترده نیاز داریم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا