روسیه اقتصاد ایالات متحده را زیر نظر دارد

در بحبوحه بحث‌ها در مورد عدم تعهد دولت آمریکا به تعهدات بدهی خود، روسیه از نزدیک اقتصاد ایالات متحده را زیر نظر دارد. جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت، اگر کنگره تا اول ژوئن اقدام نکند، خزانه‌داری قادر به پرداخت صورت حساب‌های دولت نخواهد بود.

 

نظارت روسیه بر اقتصاد ایالات متحده در صورت عدم پرداخت بدهی

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت روسیه وضعیت اقتصاد ایالات متحده را به دقت زیر نظر دارد، زیرا بحث‌ها در مورد احتمال نکول بدهی‌های احتمالی تشدید می‌شود.

 

پسکوف به نقل از خبرگزاری روسی تاس گفت:

ما می‌بینیم که اقتصاد ایالات متحده، درست مانند اقتصاد جهانی، در حال حاضر مشکلات خاصی را تجربه می‌کند.

 

وی با تاکید بر اینکه انتظارات تورمی همچنان در سطح نسبتاً بالایی باقی می‌ماند، افزود:

مطمئناً ما همه اینها را زیر نظر داریم. همه آژانس‌های مالی ما درگیر ایم مسئله اند.

 

ایالات متحده در حال حاضر با بحران سقف بدهی مواجه است. جنت یلن، وزیر خزانه‌داری روز دوشنبه هشدار داد که اگر کنگره سقف بدهی را افزایش یا تعلیق نکند، وزارت خزانه‌داری نمی‌تواند تا اول ژوئن تمام تعهدات بدهی دولت را بپردازد.

 

سخنگوی کرملین با اشاره به اینکه این اولین بار نیست که مشکلات جدی در اقتصاد ایالات متحده پدیدار می‌شود، توضیح داد:

این در ایالات متحده به طور غیرقابل باوری به طور منظم رخ می‌دهد، آنها تاکنون راه‌حل‌هایی پیدا کرده اند. این بار نیز نگاه دقیقی خواهیم داشت.

 

طبق وب‌سایت وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، از سال ۱۹۶۰، کنگره ۷۸ بار جداگانه برای افزایش دائمی، تمدید موقت یا تجدید نظر در تعریف محدودیت بدهی اقدام کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا