اخبار ارز دیجیتالاخبار ایراناخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاریاخبار ماینینگ

کسب درآمد از استخراج ارز دیجیتال در ایران و روسیه

صندوق بین‌المللی پول در گزارشی پیش‌بینی می‌کند کشورهایی مانند روسیه و ایران ممکن است از استخراج ارزهای دیجیتال برای کسب درآمد از منابع انرژی خود و دور زدن تحریم‌ها استفاده کنند. صندوق بین‌المللی پول می‌گوید، پیامدهای جنگ در اوکراین همچنان در سطح جهانی بازتاب می‌یابد و رمزنگاری یکی از اثرات آن است.

 

گزارش نشان می دهد که جنگ، تحریم ها منجر به گسترش گسترده دارایی های رمزنگاری شده است

صندوق بین‌المللی پول در گزارش ثبات مالی جهانی خود هشدار می‌دهد که پیامدهای درگیری نظامی جاری در اوکراین، انعطاف‌پذیری سیستم مالی جهانی را آزمایش خواهد کرد، ممکن است بر نقش دلار آمریکا تأثیر بگذارد و منجر به ایجاد بلوک‌هایی از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی شود. آپریل ۲۰۲۲. بر اساس این سند، اولویت های امنیت انرژی ممکن است، اهداف انتقال آب و هوا را در معرض خطر قرار دهد.

 

کریپتوسازی سریع، با استفاده گسترده تر از دارایی های رمزنگاری شده در بازارهای نوظهور، یکی دیگر از مسائلی است که سیاست گذاران باید در سال های آینده به آن بپردازند. به عنوان شاهدی بر این روند، صندوق بین المللی پول به افزایش حجم معاملات کریپتو پس از اعمال تحریم ها، از جمله جریمه های مالی، علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین اشاره می کند.

 

در این گزارش تاکید شده است:

این امر در برابر افزایش بلندمدت در چنین معاملات فرامرزی رخ می دهد و چالش های اعمال اقدامات جریان سرمایه و تحریم ها را برجسته می کند.

 

صندوق بین المللی پول خاطرنشان می کند که محدودیت های سرمایه اعمال شده در هر دو کشور نیز به افزایش کمک کرده است. در عین حال، نقدینگی در جفت های معاملاتی روبل و گریونا در صرافی های متمرکز محدود است و حتی اخیراً در مورد روبل کاهش یافته است. به نظر آنها، این امر نقل و انتقالات بزرگ از طریق مبادلات رمزنگاری را غیرعملی می کند.

با این حال، صندوق بین‌المللی پول اذعان می‌کند که اکوسیستم کریپتو به کاربران اجازه می‌دهد از برخی اقدامات محدودکننده مانند الزامات سخت‌گیرانه‌تر تأیید هویت اجتناب کنند. این سازمان بین‌المللی اذعان می‌کند که در نتیجه مسدود شدن دارایی‌های رمزنگاری‌شده و مسدود شدن سپرده‌های جدید روبلی، بخشی از تراکنش‌ها می‌توانست به پلتفرم‌های کمتر شفاف یا ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو ناسازگار منتقل شود.

 

صندوق بین المللی پول خطراتی را برای یکپارچگی مالی در استخراج ارزهای دیجیتال می بیند

کارشناسان صندوق بین‌المللی پول بر این باورند که کشورهایی مانند روسیه و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند از استخراج ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنند. آنها توضیح می دهند که استفاده از انرژی برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین می تواند به این کشورها اجازه دهد تا از منابع انرژی خود خارج از سیستم مالی سنتی درآمدزایی کنند. درآمد را می توان از طریق کارمزد تراکنش نیز ایجاد کرد.

صندوق بین‌المللی پول در پایان می‌گوید:

در این مرحله، سهم استخراج معادن در کشورهای تحت تحریم و اندازه کلی درآمدهای استخراج نشان می‌دهد که حجم چنین جریان‌هایی نسبتاً مهار شده است، اگرچه خطرات برای یکپارچگی مالی همچنان وجود دارد. بر اساس برآوردهای ذکر شده در این گزارش، ماینرهای روسی می توانستند نزدیک به ۱۱ درصد از درآمد استخراج بیت کوین در سال گذشته را به دست آورند که میانگین آن حدود ۱.۴ میلیارد دلار در ماه بود، در حالی که مزارع ماینینگ ایران می توانستند حدود ۳ درصد را دریافت کنند.

 

مقامات در مسکو توجه خود را به دارایی های رمزنگاری به عنوان ابزاری برای بازگرداندن دسترسی روسیه به بازارهای جهانی، دریافت پرداخت برای صادرات انرژی، تامین مالی تجارت بین المللی و به طور بالقوه تنوع بخشیدن به ذخایر ارزی معطوف کرده اند. مؤسسات دولتی از قانونی شدن استخراج رمزارز به عنوان یک فعالیت اقتصادی حمایت می کنند و اخیراً لایحه جدیدی در مورد ارز دیجیتال برای اضافه کردن مقررات تنظیم کننده صنعت بازنگری شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا