روسیه انتظار افزایش بالایی در مصرف برق ماینینگ دارد

به گفته یک مقام عالی رتبه وزارت انرژی، صنعت ماینینگ کریپتو ممکن است شاهد افزایش دو برابری سهم خود در مصرف برق روسیه در سال ۲۰۲۲ باشد. این وزارتخانه از لایحه‌ای حمایت می‌کند که برای تنظیم این بخش طراحی شده است و احتمالاً امسال تصویب می‌شود.

 

وزارت انرژی روسیه افزایش مصرف برق ماینینگ کریپتو را پیش‌بینی کرد

به گفته پاول اسنیککارز معاون وزیر انرژی روسیه، سهم ماینرهای ارز دیجیتال ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۱.۵ تا ۲ درصد از کل مصرف برق روسیه برسد. در طول یک کنفرانس کریپتویی که توسط پورتال خبری تجاری RBC برگزار شد، این مقام دولتی یادآور شد که این رقم در سال گذشته حدود ۱٪ بود.

 

Snikkars افزود، در دسترس بودن برق برای استخراج در سراسر کشور پهناور به تعداد کاربرانی که می‌خواهند در یک مکان خاص به شبکه متصل شوند بستگی دارد. در برخی مناطق روسیه، معاون وزیر به عنوان مثال از مورمانسک نام برد که ظرفیت‌های تولید برق استفاده نشده در حال حاضر به صنعت کریپتو ارائه می‌شود.

 

 

Snikkars در دسترس بودن چنین منابعی را با نحوه ساخت نیروگاه‌های جدید توضیح داد. تصمیم برای شروع ساخت یکی که ممکن است در مورد ایستگاه‌های هسته‌ای تا یک دهه طول بکشد، بر اساس درخواست مصرف‌کنندگان بالقوه در منطقه است. اما برخی از پروژه‌ها به موقع یا اصلاً آماده راه‌اندازی نیستند و در نتیجه ظرفیت‌های تولید به طور کامل بارگیری نمی‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا