شایعات و اطلاعات نادرست انتقال قابل توجه اتریوم

در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳، چندین نفر انتقال قابل توجهی از اتریوم (ETH) را کشف کردند که برای چند سال خاموش مانده بود. در حالی که ناظران بر این باور بودند که وجوه در حال واریز به کوین بیس است، آنها این اطلاعات را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند تا این اتفاق غیرعادی را برجسته کنند. با این حال، علی‌رغم گمانه‌زنی‌ها، به زودی مشخص شد که این انتقال صرفاً یک انتقال داخلی Coinbase از یک کیف پول سرد بوده است.

 

حقیقتی که در پس انتقال اتریوم وجود دارد

در میان نوسانات و غیرقابل پیش‌بینی بودن جامعه ارزهای دیجیتال، ناظران متعددی با استفاده از ابزارهایی مانند سیستم هشدار Whale Watch و سایر سیستم‌های نظارتی، تراکنش‌های زنجیره ای را از نزدیک زیر نظر دارند. در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳، یک حساب توییتر معروف به Napgener خلاصه‌ای را در مورد حرکت تقریباً ۱.۵ میلیون ETH که در سال ۲۰۱۶ انباشته شده بود و اخیراً منتقل شده بود، منتشر کرد.

 

در این توییت آمده بود:

این مرد در اوت ۲۰۱۶ ۱.۵ میلیون ETH جمع‌آوری کرد و فقط ۴۵۰ هزار دلار به Coinbase فرستاد.

 

مشابه یک بازی تلفنی، توییت Napgener متعاقبا توسط صاحب حساب Dirty Bubble Media به اشتراک گذاشته شد. این حساب کاربری در توییتر نوشت:

بله، عجیب است. ۱.۵ میلیون اتر در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ انباشته شد. ۱۲/۱/۲۰۱۸ تمام ۱.۵ میلیون اتر جابه‌جا شد. سپس اترها تقسیم می‌شود و به دسته‌ای از کیف پول‌ها ارسال می‌شود. جایی که دست نخورده می‌مانند.

 

با این حال، افراد زیادی به سرعت تاکید کردند که وجوه صرفاً بین کیف پول سرد یا به عنوان بخشی از یک تراکنش داخلی منتقل شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا