قوانین مورد نیاز از نظر گلدمن ساکس

گلدمن ساکس معتقد است که رگولاتورها باید بر روی نهادهای متمرکز و قابل اعتماد ارزهای دیجیتال تمرکز کنند اما نه بلاکچین. گلدمن ساکس روز جمعه یادداشتی تحقیقاتی منتشر کرد که فناوری بلاکچین و سقوط اخیر صرافی رمزارز FTX را پوشش می‌دهد. این غول بانکداری سرمایه‌گذاری معتقد است که مقررات در نقطه اعتماد در عناصر متمرکز صنعت بلاکچین به جای خود بلاکچین برای جلوگیری از موارد مشابه کلاهبرداری گسترده در آینده ضروری است.

 

گلدمن ساکس نحوه تنظیم کریپتو پس از FTX را توضیح می‌دهد

طبق گزارش این شرکت، سقوط FTX نشان دهنده شکست فناوری بلاکچین نیست که به عنوان پایه‌ای برای تجارت توکن‌ها در پلتفرم آن عمل می‌کرد. آن‌ها استدلال می‌کردند که مسئله، فقدان مقرراتی است که دروازه‌بانان دنیای رمزارز، مانند صرافی‌هایی مانند FTX را پوشش دهد.

 

جف کوری و دنیل شارپ، تحلیلگران گلدمن، می‌نویسند:

قانون در نقطه اعتماد، جایی که پول با وعده بازگشت مقداری در آینده رد و بدل می‌شود، مورد نیاز است، زیرا این جزء زمان است که فرصت تقلب را ایجاد می‌کند.

 

در حالی که سم بنکمن فراید، مدیر عامل سابق FTX چنین اتهاماتی را رد می‌کند، بسیاری از چهره‌های صنعت کریپتو مشکوک هستند که او بدون اجازه وجوه مشتریان را معامله کرده است که در نهایت منجر به ورشکستگی شرکت شده است. مایکل سیلور، رئیس اجرایی MicroStrategy ادعا می‌کند که سم مرتکب ترکیبی شیطانی از اوراق بهادار و کلاهبرداری بانکی شده است.

 

طبق یادداشت گلدمن، فقدان قوانین موجود برای ابزارهای مالی جدید، مانند ارزهای دیجیتال، فرصت‌هایی را برای تقلب گسترده‌تر از سایر بخش‌ها ایجاد کرده است. به عنوان مثال، تقلب در حباب دات کام در آغاز قرن به طور نسبی مهار شد، هنوز در بازار سهام رخ می‌دهد چون به خوبی تنظیم شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا