اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار هک و امنیت

روجا ایگناتوا در فهرست افراد تحت تعقیب!!

روجا ایگناتوا، مغز متفکر طرح OneCoin Ponzi در سال ۲۰۱۷ ناپدید شد، اما یوروپل می‌خواهد او را بگیرد و ۵ هزار یورو برای او پیشنهاد می‌کند.

همانطور که پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان افزایش یافت، طرح‌های پونزی و سایر کلاهبرداری‌های مرتبط با اکوسیستم رمزنگاری نیز افزایش یافت.

OneCoin یکی از بارزترین نمونه ها است. اما یوروپل بر بستن پرونده و قرار دادن مروجین آن در پشت میله های زندان متمرکز است – مهم نیست چقدر طول بکشد. در ۱۱ ماه مه، یوروپل، روجا ایگناتوا، بنیانگذار طرح OneCoin Ponzi را به فهرست تحت تعقیب‌ترین فراریان اروپا اضافه کرد و به هر کسی که در ردیابی موقعیت او کمک کند تا ۵۰۰۰ یورو جایزه ارائه کرد.

طبق اطلاعات یوروپل ، ایگناتوا به دلیل جرایم مربوط به کلاهبرداری که بر منافع مالی افراد در اتحادیه اروپا تأثیر گذاشته است، تحت تعقیب است.

 

ایگناتوا با OneCoin بیش از ۵ میلیارد یورو جمع آوری کرد

ایگناتوا مظنون به هدایت طرح پونزی در پشت به اصطلاح ارز رمزنگاری شده “OneCoin” است که تا پایان سال ۲۰۰۷ حدود ۵ میلیارد یورو از سرمایه گذاران در بیش از ۱۷۰ کشور جمع آوری کرد.

ایگناتوا که اکنون فراری است، پروژه “OneCoin” را در اواسط سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد و آن را به عنوان “قاتل بیت کوین” آینده به سرمایه گذاران فروخت. با این حال، همانطور که با بسیاری از طرح‌های پونزی، مانند آربیستار یا بیت‌کانکت، اتفاق افتاده است، زمانی که ایگناتوا احساس خطر کرد، فرار کرد و میلیاردها دلار با خود برد. در دسامبر ۲۰۱۶، سازمان ضد انحصار ایتالیا حکمی را علیه شرکت One Network Services Ltd [OneCoin] صادر کرد و فعالیت‌های آن را به عنوان «سیستم فروش غیرقانونی هرمی» توصیف کرد. با این حال، تنها در سال ۲۰۱۷ بود که حساب های این شرکت در نقاط مختلف جهان مسدود شد.

 

در حال اجرا با ۱ میلیارد یورو

به گفته یوروپل، محل اختفای ایگناتوا از ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ نامعلوم بوده است. گفته می شود، این اتفاق پس از آن رخ داده است که او می دانست دولت ایالات متحده در حال تحقیق درباره او است. او مدت کوتاهی پس از آن ناپدید شد و برادرش کنستانتین ایگناتوف (که در سال ۲۰۱۹ دستگیر شد ) مسئول این پروژه شد.

علاوه بر این، یوروپل گفت که خسارات ناشی از OneCoin در سراسر جهان به چندین میلیارد دلار می رسد، و اضافه کرد که ایگناتوا و همراهانش به طور بالقوه می توانند مسلح شوند و هر کسی که مایل به همکاری با مقامات است باید مراقب باشد.

زیان ناشی از کلاهبرداری که تاکنون ایجاد شده است در محدوده دو رقمی بالای یک میلیون قرار دارد. زیان ناشی از آن در مقیاس جهانی احتمالاً به چندین میلیارد دلار می رسد.

“OneCoin” چگونه کار کرد؟

Onecoin بر اساس فروش مواد آموزشی یا بسته‌های آموزشی از ۱۰۰ تا ۱۱۸۰۰۰ یورو در معاملات ارزهای دیجیتال کار می‌کرد. این بسته‌ها شامل «توکن‌هایی» بود که از طریق آنها سرمایه‌گذاران می‌توانستند وان‌کوین‌ها را «ماین» کنند.

با این حال، «سکه‌های» استخراج‌شده توسط هیچ صرافی خارج از صرافی ارائه شده توسط شرکت به نام Xcoinx پذیرفته نشد، که زنگ خطر را در جامعه به صدا درآورد و در نهایت کل طرح Ponzi را که سال‌ها اجرا می‌کردند، شکست. Xcoinx اجازه مبادله وان کوین به ارز دیگری را نداد. ثروت ایگناتوا اندازه گیری یا بازیابی نشده است.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا