اخبار بلاکچیناخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

ارتباط هک رونین با کره شمالی

به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده و دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، هک اخیر رونین ممکن است با سندیکای هکرهای کره شمالی به نام گروه لازاروس مرتبط باشد. مقامات مجری قانون فدرال آدرس اتریوم پرچمدار مرتبط با هک رونین را به گروه هکرها گره زدند و آدرس کریپتو را به لیست اتباع و افراد مسدود شده ویژه OFAC (SDN) اضافه کردند.

 

آدرس Ronin Bridge Exploiter به لیست SDN OFAC اضافه شد

در ۱۴ آپریل، دولت ایالات متحده یک به روز رسانی لیست OFAC SDN را منتشر کرد که شامل آدرس اتریوم (ETH) است که در هک اخیر رونین نقش داشته است. پس از آن که پروتکل مربوط به بازی بلاک چین Axie Infinity 620 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده را از دست داد. تا به امروز، حمله به رونین یکی از بزرگترین سوء استفاده های مالی غیرمتمرکز (defi) در سال ۲۰۲۲ بوده است.

طبق گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده و OFAC، آدرس اتریومی که قبلاً در اسکنرهای بلاک چین تحت نام هکرهای رونین پرچم گذاری شده است، متعلق به سندیکای هکرهای کره شمالی به نام گروه لازاروس است. کیف پول اتریوم دارای ۱۴۴,۸۳۷.۷۹ اتر به ارزش تقریباً ۴۳۸.۶ میلیون دلار با استفاده از نرخ ارز امروزی اتر است. لیست جدید به روز شده SDN توضیح می دهد که گروه لازاروس نام های مختلفی از جمله نگهبانان صلح، کبرای پنهان، نقطه قرمز، Temp.Hermit و تیم ارتش سایبری جدید رمانتیک دارد.

 

تراکنش با هر آدرس رمزنگاری لیست شده در SDN توسط دولت ایالات متحده، ممنوع است

OFAC در گذشته در مورد Lazarus Group به مردم هشدار داده است، زیرا مقامات ایالات متحده معتقدند هکرها با هک های بزرگ کریپتو و تهدیدات باج افزار دست داشته اند. همچنین مطالعات تحقیقاتی زیادی انجام شده است که فعالیت های ادعایی گروه هک کره شمالی را بررسی می کند. به روز رسانی وزارت خزانه داری ایالات متحده و OFAC در روز پنجشنبه اشاره می کند که سندیکای هکرها در منطقه پوتونگانگ، پیونگ یانگ، کره شمالی واقع شده است. تراکنش با آدرس اتریوم مشخص شده OFAC برای افراد و مؤسسات مالی ایالات متحده ممنوع است.

 

بر اساس گزارشی که سازمان ملل در مارس ۲۰۱۹ منتشر کرد، کره شمالی و رهبر این کشور، کیم جونگ اون، ظاهراً حداقل ۶۷۰ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده را ذخیره کرده اند. در ۲۴ جولای ۲۰۲۰، ارتش ایالات متحده یک گزارش تحقیقی منتشر کرد که ادعا می کرد کره شمالی تقریباً ۶,۰۰۰ هکر سایبری از جمله گروه بدنام Lazarus را در اختیار دارد.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا