نقش بلاکچین در آینده بشر

فهرست محتوا پنهان کردن فهرست

نقش بلاکچین در آینده بشر

نقش بلاکچین در آینده بشر یکی از مهم‌ترین ارکان تغییرات جهانی و بین‌المللی است. بلاکچین با نگهداری یک پایگاه داده از سوابق کار می‌کند که در آن هر رکورد به شکل یک کلید رمزگذاری شده ذخیره می‌شود و هر رکوردی برای صحت و امنیت از طریق فرآیند تائید همتا به همتا حفظ شود. به عنوان مثال، هر نوعی از تغییر در رکوردها تنها پس از احراز هویت این تغییرات توسط بقیه کاربران در سیستم انجام می‌شود تا داده‌های اشتباه و نادرست در پایگاه داده ذخیره نشود.

این تائید همتا به همتا یکپارچگی داده‌ها و سازگاری داده‌ها را در سراسر سیستم تضمین می‌کند و از این رو، برای کسانی که به دنبال راه‌ها و ابزارهایی برای حفظ داده‌های قابل اعتماد و دقیق هستند، یک موهبت است. در جایی که چنین کارایی در قلمرو سازمان‌ها است که باید به داده‌های ایمن مثل داده‌های کارکنان، داده‌های متقاضی، داده‌های حضور و غیاب، داده‌های حقوق و دستمزد، داده‌های انطباق و مهمتر از همه، گزارش داده‌ها روی داشبورد دسترسی داشته باشند.

تمام این کارکردهایی که یک مدیر منابع انسانی معمولی هر روز انجام می‌دهد را می‌توان از طریق استفاده از فناوری بلاکچین آسان و کارآمد کرد که به این معنی است که اجرای آن اثربخشی چنین عملیاتی را افزایش می‌دهد.

 

فناوری بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک دفتر کل دیجیتالی است که برای ثبت تراکنش‌های انجام شده در بین افراد مختلف ایجاد شده است. این یک دفتر کل توزیع شده مبتنی بر اینترنت همتا به همتا است. پایگاه داده «گره‌های» متصل به بلاکچین هستند. هر کدام یک کپی یکسان از دفتر کل هستند. هر ورود به یک بلاکچین یک تراکنش است که نشان دهنده تبادل ارزش است. بسیاری از انواع مختلف بلاکچین در حال توسعه و آزمایش هستند. با این حال، اکثر بلاکچین‌ها از این چارچوب و رویکرد کلی پیروی می‌کنند. هنگامی که یک شرکت‌کننده می‌خواهد مقدار را به دیگری انتقال دهد، تمام گره‌های دیگر شبکه ارسال می‌کند.

از این مکانیسم به عنوان یک الگوریتم اجماع یاد می‌شود. هنگامی که یک تراکنش توسط شبکه پذیرفته شد، تمام نسخه‌های دفتر کل به روز رسانی می‌شوند. تراکنش‌های متعدد معمولاً در یک “بلوک” که به آن اضافه می‌شود، ترکیب می‌شوند. دفتر کل هر بلوک حاوی اطلاعاتی است که به بلوک‌های قبلی و در نتیجه به همه ارجاع می‌دهد.

بلوک‌ها در پیوند زنجیره‌ای با هم در نسخه‌های یکسان توزیع شده گره‌های شرکت کننده، می‌توانند تراکنش‌های جدید و دارای مهر زمانی را اضافه کنید. اما شرکت کنندگان نمی‌توانند یک بار ورودی‌ها را حذف یا تغییر دهند. آن‌ها توسط شبکه تایید و پذیرفته شده‌اند. اگر یک گره بلوک قبلی را اصلاح کرد، با بقیه شبکه همگام نمی‌شود و از بلاکچین حذف می‌شود. بنابراین، یک بلاکچین که به درستی کار می‌کند، با وجود نداشتن یک مدیر مرکزی، تغییر ناپذیر است.

نقش بلاکچین در آینده بشر

 

نحوه عملکرد بلاکچین

بلاکچین اساسا یک پایگاه داده توزیع شده است. به یک صفحه گسترده غول پیکر جهانی فکر کنید که روی میلیون‌ها و میلیون‌ها رایانه اجرا می‌شود. توزیع شده است. این منبع باز است، بنابراین هر کسی می‌تواند کد اصلی را تغییر دهد و می‌تواند ببیند که چه اتفاقی می‌افتد. این واقعاً همتا به همتا است. برای احراز هویت یا تسویه تراکنش‌ها به واسطه‌های قدرتمند نیاز ندارد.

از رمزنگاری پیشرفته استفاده می‌کند، بنابراین اگر ما یک پایگاه داده جهانی و توزیع شده داریم که می‌تواند این واقعیت را که ما این تراکنش را انجام داده ایم، ثبت کند، چه چیز دیگری می‌تواند ثبت کند؟ خوب، می‌تواند هر اطلاعات ساختاری را ثبت کند، نه فقط اینکه چه کسی به چه کسی پول پرداخت کرده است، بلکه همچنین چه کسی با چه کسی ازدواج کرده است، چه کسی مالک چه زمینی است یا چه نوری از چه منبع انرژی برق خریده است.

در مورد اینترنت اشیا، ما به یک سیستم تسویه بلاکچین در زیر آن نیاز داریم. بانک‌ها قادر نخواهند بود تریلیون‌ها تراکنش بیدرنگ بین چیزها را تسویه کنند. پس این یک چیز خارق العاده است. یک پایگاه داده توزیع شده غیرقابل هک از دارایی‌های دیجیتال. این بستری برای حقیقت و بستری برای اعتماد است. پیامدهای آن نه تنها برای صنعت خدمات مالی بلکه تقریباً در تمام جنبه‌های جامعه نیز خیره‌کننده است.

بلاکچین، فناوری زیربنایی و بزرگ‌ترین نوآوری در علم کامپیوتر است. ایده یک پایگاه داده توزیع‌شده که در آن اعتماد از طریق همکاری انبوه و کد هوشمندانه ایجاد می‌شود نه از طریق یک موسسه قدرتمند که احراز هویت و تسویه حساب را انجام می‌دهد.

 

نقش بلاکچین در آینده بشر

فناوری بلاکچین تا سال ۲۰۳۰ جزئی از زندگی همه مردم کره زمین خواهد بود. مهم‌ترین اتفاق پیش رو هویت‌های بلاکچینی است که شناسایی افراد را از طریق هویت‌های بلاکچینی آن‌ها ممکن می‌کند. این تنها بخشی از تغییرات اساسی این فناوری مهم است. در ادامه نقش بلاکچین در آینده بشر را بررسی می‌کنیم:

تا سال ۲۰۳۰، اکثر دولت‌ها در سراسر جهان نوعی ارز مجازی (CBDC) ایجاد یا اتخاذ خواهند کرد. ارز دولتی آینده، ارز دیجیتال است. در مقایسه با جایگزین سنتی فیات، ارز دیجیتال کارآمدتر است. زمان تسویه را کاهش می‌دهد و قابلیت ردیابی را فراهم می‌کند. در کوتاه‌مدت، ارزهای دیجیتال مبتنی بر دولت به منطقه‌ای برای آزمایش و اکتشاف تبدیل خواهد شد که بیشتر توسط کشورهای در حال توسعه با اقتصادهای ناپایدار و مؤسسات ضعیف هدایت می‌شود. در کوتاه مدت، بسیاری از این پروژه‌ها به دلیل مراحل اولیه فناوری که هنوز به بلوغ نرسیده است و به دلیل عدم دانش داخلی توسط دولت مربوطه، ناگزیر شکست خواهند خورد.

با این حال، در دراز مدت، موارد موفق ظاهر خواهند شد. فناوری بلاکچین نسل بعدی بسیاری از محدودیت‌های فعلی مثل مقیاس‌پذیری، کنترل‌های حریم خصوصی، بلوغ مجموعه ابزار و قابلیت همکاری را برطرف خواهد کرد. توکن‌های با ثبات قیمت که توسط سیاست‌های پولی تنظیم می‌شوند و توسط وثیقه پشتیبانی می‌شوند؛ با قابل اعتمادتر شدن به عنوان ابزار مبادله و ذخیره ارزش، شروع به جذب خواهند کرد. دولت‌هایی که در ایجاد یک ارز دیجیتال موفق شکست خورده‌اند، به کوین‌های پایدار به عنوان ارز مجازی انتخابی خود روی می‌آورند.

تا سال ۲۰۳۰، تعداد توکن‌های تریلیون دلاری بیشتر از تعداد شرکت‌های تریلیون دلاری خواهد بود. بین چهار شرکت با ارزش‌ترین شرکت جهان رقابتی وجود دارد که کدام یک، اولین شرکتی است که به ارزش یک تریلیون دلار می‌رسد. اپل، آمازون، گوگل و مایکروسافت در حال رقابت برای رسیدن به “باشگاه ۴ کاما” هستند. این شرکت‌ها همگی نماینده اقتصاد جدید هستند. اقتصادی که شاید باید آن را اقتصاد نه چندان جدید نامید. این اقتصاد جدید مبتنی بر انتقال چندین دهه به تجارت دیجیتال و ارتباطات آنلاین است. این اقتصاد اینترنت یا همان چیزی است که طرفداران بلاکچین آن را “وب ۳.۰” یا عصر بلاکچین می‌نامند.

نقش بلاکچین درآینده بشر

 

تغییر اقتصاد قدیمی و سنتی به اقتصاد دیجیتال

اقتصاد قدیمی سنتی، پیش از اینترنت، آنالوگ و آجر و ملاتی است که مبتنی بر استخراج نفت و منابع، تولید مواد خام و کشت مواد غذایی و لوازم و حمل و نقل و فروش آن‌ها از طریق کانال‌های فیزیکی سنتی است. اما دوران بعدی در حال ظهور است. ممکن است از الگوی متفاوتی نسبت به امواج قبلی دگرگونی اقتصادی پیروی کند. وجه مشترک اقتصاد قدیم و اقتصاد جدید این است که هر دو بر مفهوم یک شرکت مبتنی هستند. نگاه کردن به یک شرکت شبیه نگاه کردن به یک ارگانیسم تک سلولی، نگاه کردن به زیرسیستم‌های داخلی آن است.

فناوری بلاکچین ماهیت این معادله را تغییر می‌دهد. به طور چشمگیری هزینه‌های تراکنش‌ها و جریان اطلاعات را کاهش می‌دهد. فناوری‌ بلاکچین معادله را تغییر می‌دهد و به جریان‌های بدون اصطکاک توکن‌ها و سایر دارایی‌های دیجیتالی کمک می‌کنند. یعنی در دوره بلاکچین آینده، شرکت‌های تریلیون دلاری با توکن‌های تریلیون دلاری جایگزین خواهند شد. توکن‌هایی که از اکوسیستم غیرمتمرکز موجودیت‌ها پشتیبانی می‌کنند که با هم نقش یک شرکت بزرگ را ایفا می‌کنند. ما در ابتدای آن دوران هستیم و در ۱۰ سال آینده توکن‌های تریلیون دلاری نسبت به شرکت‌های تریلیون دلاری وجود خواهند داشت.

 

تغییرات اساسی در نقش بلاکچین در آینده بشر

تا سال ۲۰۳۰، یک استاندارد هویت برون مرزی مبتنی بر بلاکچین و خودمختار برای افراد و همچنین دارایی‌های فیزیکی و مجازی پدیدار خواهد شد. سیستم‌های هویتی، امروزه ناامن و ناکارآمد هستند. سیستم‌های هویت مبتنی بر بلاکچین این مشکلات را حل خواهند کرد. این سیستم‌ها یک منبع واحد برای تائید هویت و دارایی افراد فراهم می‌کنند.

هویت مبتنی بر بلاکچین، جمع‌آوری داده‌ها را غیرمتمرکز می‌کند؛ داده‌های جمع‌آوری‌شده را از طریق مکانیزم اجماع تائید و این اطلاعات را در یک دفتر کل غیرمتمرکز ذخیره می‌کند. این امکان کاهش خطر نقض امنیت، کارایی بالاتر، اطمینان بیشتر و مهم‌تر از همه استقلال شخصی را فراهم می‌کند.

در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در جهان فاقد مدرک هویتی هستند. پلتفرم‌های هویت خودمختار مبتنی بر بلاکچین، ابزارهایی را برای به دست آوردن و حفظ اسناد قانونی در اختیار جمعیت محروم می‌گذارد. پلتفرم جدید هویت امن و قابل اعتماد خواهد بود؛ چون در یک دفتر کل توزیع شده غیرمتمرکز ذخیره می‌شود. پلتفرم‌های هویت مبتنی بر بلاکچین، حاکمیت شخصی را نیز ممکن می‌سازد که در نهایت به معنای حفظ حریم خصوصی افراد است. تصمیم برای افشای اطلاعات هویتی در کنترل هر فرد خواهد بود.

هویت مبتنی بر بلاکچین یک راه حل قابل دوام و مهم برای بسیاری از مسائل مربوط به حریم خصوصی داده‌ها ایجاد می‌کند. در پلتفرم‌های هویتی مبتنی بر بلاکچین شاخص‌هایی مثل سوابق دولتی (تاریخ تولد)، امتیازات شهرت و اعتماد (سابقه اعتباری)، گواهی‌ها و گواهینامه‌ها (لیسانس دانشگاه)، سوابق بهداشتی و پزشکی (آزمایشات)، سوابق شناسایی مالیاتی و سوابق استخدامی ثبت و ذخیره می‌شوند.

نقش بلاکچین در آینده‌بشر

 

نقش بلاکچین در آینده بشر و تحولات اساسی تا سال ۲۰۳۰

تا سال ۲۰۳۰، بیشتر تجارت جهانی با استفاده از فناوری بلاکچین انجام خواهد شد. یکی از امیدوار کننده‌ترین حوزه‌هایی که بلاکچین می‌تواند ارزش تجاری قابل‌ توجهی ارائه کند؛ زنجیره تامین جهانی است. در وضعیت فعلی، تجارت جهانی از طریق مجموعه‌ای پر هرج و مرج و پراکنده از روابط تجاری میان طرف‌هایی که غیرقابل اعتماد هستند، انجام می‌شود. این منجر به ناکارآمدی، خطا و تقلب می‌شود. این مجموعه‌ای از مشکلات کسب و کار در دنیای واقعی است که در حال حاضر حل نشده اند و بدون استفاده از فناوری بلاکچین نمی‌توان آن‌ها را به طور کامل حل کرد. مشکلات در زنجیره تامین جهانی قابل توجه و در برخی موارد تهدیدکننده زندگی است.

بر خلاف مثال صنعت بانکداری، که در آن یک سیستم SWIFT.com وجود دارد که به درستی و قابل اعتماد کار می‌کند؛ در نمونه‌های زنجیره تامین، هیچ سیستم کار اثبات شده‌ای وجود ندارد. نظمی وجود ندارد، فقط هرج و مرج است. راه حل آن ایجاد نظم در هرج و مرج با استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان نیرویی برای اتحاد و یکسان کردن جریان‌های متفاوت پرداخت، کالاهای فیزیکی و اطلاعات است.

این مسیر آسان نخواهد بود و ساخت راه حل‌های کامل سال‌ها طول خواهد کشید. این فناوری هنوز دامنه عملکردی، انعطاف‌پذیری، عملکرد، کارایی و بلوغ را ندارد. پس از بلوغ، مشکلات در زنجیره تامین به اندازه کافی مهم هستند، چون در نهایت راه حل‌هایی ساخته می‌شوند و بلاکچین نقش مهمی در این راه حل‌های آینده ایفا می‌کند.

تا سال ۲۰۳۰، بهبود قابل توجهی در استاندارد زندگی در جهان به توسعه فناوری بلاکچین نسبت داده خواهد شد. فقر و اختلاف درآمد مسلماً سخت‌ترین مشکلات بشر برای مقابله است. بیش از ۱۰ درصد از جمعیت جهان (بیش از ۷۵۰ میلیون نفر) با کمتر از ۲ دلار در روز زندگی می‌کنند. بیش از ۲ میلیارد نفر بدون بانک هستند و به خدمات مالی دسترسی ندارند.

اگرچه استانداردهای کلی زندگی افزایش می‌یابد و تولید ناخالص داخلی جهان در حال افزایش است، ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر می‌شوند. فناوری بلاکچین این پتانسیل را دارد که شکاف فقر را کاهش دهد. این مهم با افزایش فراگیری مالی، کاهش فساد و امکان دسترسی غیرمتمرکز به دارایی‌های ارزش آفرین انجام می‌شود.

فراگیر بودن مالی، بارزترین مزیت ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین است. بیت‌کوین و بلاکچین به جمعیت بدون بانک امکان می‌دهند تا صاحب بانکی شوند و پول دریافت کنند. دیگر نیازی نیست که به یک موسسه متمرکز مثل دولت یا بانک اعتماد کنید تا به شما اجازه افتتاح حساب بانکی بدهد. بیت کوین را در یک بازار آزاد با دسترسی به گوشی هوشمند خریداری و بفروشید. تا سال ۲۰۳۰، ارز دیجیتال به عنوان یک استاندارد عملی عمل خواهد کرد، مشابه آن‌چه که امروزه دلار آمریکا به طور گسترده پذیرفته شده است.

فناوری بلاکچین با ایجاد شفافیت سوابق رسمی، فساد را کاهش می‌دهد. چه کشاورز در مناطق روستایی کشوری دور افتاده باشید و چه صاحب خانه در روسیه، توسط یک مقام فاسد که در ثبت زمین دستکاری می‌کند، برخورد نمی‌کنید. همه دارایی‌ها، از جمله زمین، در یک دفتر کل توزیع شده شفاف و بدون دستکاری ثبت خواهد شد که برای بازدید عموم باز است.

در نهایت، فناوری بلاکچین توکن‌سازی در مقیاس وسیع از دارایی‌های ارزش‌آفرین را امکان‌پذیر می‌کند که در حال حاضر فقط برای ثروتمندان در دسترس است. اما بلاکچین توکن‌سازی دارایی‌های در مقیاس بزرگ را برای همگان امکان‌پذیر می‌کند. یعنی حتی اگر در مناطق روستایی آفریقا کشاورز باشید، می‌توانید مالک کسری از دارایی معدن طلا شوید.

نقش بلاکچین درآینده‌بشر

 

کلام آخر نقش بلاکچین در آینده بشر

هنوز ناشناخته‌های زیادی در رابطه بلاکچین وجود دارد. ما نقش بلاکچین در آینده بشر یکی از تغییرات اساسی و بنیادی در زندگی بشریت خواهد بود. به نحوی که آدم‌ها دیگر تمامی امورات خود را در بلاکچین دنبال می‌کنند و به نوعی کاغذ بازی و این داستان‌ها از بین خواهد رفت. نقش بلاکچین در آینده بشر بدون شک انکارناپذیر است و تغییرات اساسی در زندگی و کار افراد تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است آموزش‌های لازم را در زمینه بلاکچین ببینیم و خودمان را برای تغییر و تحول سیستم زندگی آماده کنیم.

 

سوالات متداول نقش بلاکچین در آینده بشر

بلاکچین چگونه جهان را تغییر می‌دهد؟

این دفتر کل توزیع شده به چندین طرف اجازه می‌دهد تا معاملات را بدون نیاز به مرجع مرکزی ثبت کنند. بلاکچین یک دفتر کل شفاف است، به این معنی که پس از ثبت نمی‌توان آن را تغییر داد. هنگامی که تراکنش‌های روی بلاکچین ثبت می‌شوند، غیرقابل تغییر هستند.

بلاکچین چه تاثیری بر زندگی ما خواهد داشت؟

اسناد ملکی، گواهی تولد و فوت، تراکنش‌های مالی، سوابق بیمه، اختلافات حقوقی و سایر اسناد حساس را می‌توان با خیال راحت در کد رمزگذاری شده ثبت کرد و در زنجیره بلوکی ذخیره کرد.

از بلاکچین در کجا استفاده می‌شود؟

سازمان‌ها در حال حاضر از زنجیره بلوکی برای ایمن سازی داده‌های خود، کاهش ناکارآمدی در زنجیره تامین و شبکه لجستیک و مدیریت مالکیت معنوی استفاده می‌کنند. بلاکچین همچنین در ایمنی مواد غذایی، مدیریت داده‌های مراقبت‌های بهداشتی، جمع آوری کمک مالی و سرمایه‌گذاری با ارائه توکن امنیتی و در دفتر اسناد رسمی استفاده می‌شود.

چرا باید به فناوری بلاکچین اهمیت بدهیم؟

بلاکچین “پتانسیل ایجاد پایه‌های جدید برای سیستم‌های اقتصادی و اجتماعی ما” را دارد. بلاکچین با استفاده از ارتباطات همتا به همتا در شبکه‌های غیرمتمرکز، راه جدیدی را برای انتقال انواع اطلاعات و در عین حال ایمن باقی ماندن فراهم می‌کند.

فناوری بلاکچین چگونه صنعت فناوری را تغییر می‌دهد؟

فناوری بلاکچین، شبکه‌ای جهانی برای انتقال ارزان و سریع دارایی‌های دیجیتال، که بر روی اینترنت ساخته شده است را فراهم می‌کند. ایجاد راه‌های جدید برای کسب درآمد و اجازه دادن به افراد برای عضویت در یک سیستم مالی جهانی، بدون نیاز به حساب بانکی.

بلاکچین چقدر برای اقتصاد جهان اهمیت دارد؟

تجزیه و تحلیل PwC نشان می‌دهد که فناوری بلاکچین پتانسیل افزایش تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) را به میزان ۱.۷۶ تریلیون دلار در دهه آینده دارد. این یافته کلیدی گزارشی است که در مورد چگونگی استفاده از این فناوری در حال حاضر و بررسی تأثیری که بلاکچین می‌تواند بر اقتصاد جهانی داشته باشد، ارزیابی می‌کند.

بلاکچین چگونه در جامعه استفاده می‌شود؟

بلاکچین با موفقیت مدیریت و حفاظت از داده‌ها، فناوری مراقبت‌های بهداشتی بهتر، شفافیت در سیاست‌های دولت، مدیریت دارایی‌های بهتر، برنامه‌های کاربردی IoTs، اجرای خدمات مالی و تعداد زیادی از خدمات دیگر را بهبود بخشیده است.

آیا بلاکچین بدون اینترنت می‌تواند کار کند؟

پاسخ منفی است، بلاکچین بدون اینترنت قابل استفاده نیست. بنابراین، برای انجام هر نوع تراکنش دیجیتالی در بلاکچین، نوعی اتصال به اینترنت لازم است. اما می‌توانید بدون اتصال به اینترنت، یک شبکه بلاکچین خصوصی بسازید.

چرا بلاکچین برای مشاغل مدرن مهم است؟

با افزایش تراکنش‌های غیرمتمرکز، کسب و کارها به مشتریان در سراسر جهان دسترسی پیدا می‌کنند و پرداخت‌ها را به صورت دیجیتالی می‌پذیرند. بلاکچین تقویت گسترده‌ای برای تراکنش‌های ایمن، قابل اعتماد و قابل ردیابی فراهم می‌کند که درآمد بسیار زیادی برای اقتصاد جهانی ایجاد می‌کند.

فناوری بلاکچین چگونه به کسب و کارها کمک می‌کند؟

همان‌طور که کسب و کارهای B2B و B2C به طور فزاینده‌ای به سمت بازار دیجیتال می‌روند، بلاکچین این پتانسیل را دارد که به یک فناوری محوری تحول دیجیتال تبدیل شود. این اعتماد و امنیت را برای مصرف کنندگان، مشتریان، تجارت و شرکای تجاری در دنیای ناشناس اتصال دیجیتال فرامرزی ایجاد می‌کند.

چگونه بلاکچین بر صنعت مالی تأثیر می‌گذارد؟

به دلیل طراحی و ویژگی‌های آن، بلاکچین ایمن، شفاف است و تغییر آن تقریبا غیرممکن است. در صنعت مالی، این فناوری زیربنایی امکان انتقال ارز را با اطمینان از ایمن و قابل اعتماد بودن تراکنش فراهم می‌کند.

بلاکچین چگونه در منابع انسانی استفاده می‌شود؟

IBM Garage یک دفتر کل بلاکچین خصوصی با فناوری بلاکچین IBM ایجاد کرد که به مدیران منابع انسانی از گروهی از مشاغل و سازمان‌های منابع انسانی امکان می‌دهد سابقه کاری و عملکرد متقاضیان را بررسی کنند و همچنین به نامزدها اجازه می‌دهد رزومه خود را با کارفرمایان منتخب یا در سراسر شبکه ارسال و به اشتراک بگذارند.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مهرداد کلهری

فارغ التحصیل رشته علوم ارتباطات، گرایش روزنامه نگاری از سال 2019 با کریپتوکارنسی آشنا شد. وی تولید محتوای متنی مبتنی بر سئو، خبرنویسی و محتوای صوتی تصویری را انجام می‌دهد و به ترید، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال مسلط است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا