درخواست رابرت رایش برای افزایش سقف بدهی

رابرت رایش، وزیر سابق کار در ایالات متحده، از دولت خواسته است که کنگره را دور بزند تا سقف بدهی را به صورت یکجانبه افزایش دهد. رایش بیان می‌کند که قانون اساسی ایالات متحده به رئیس جمهور بایدن این توانایی را می‌دهد که این محدودیت بدهی را نادیده بگیرد و آن را خلاف قانون اساسی اعلام کند، توضیح وجود آن کمتر از دستور زیر سؤال بردن اعتبار بدهی عمومی ایالات متحده است.

 

رابرت رایش خواستار نادیده گرفتن سقف بدهی کنگره شد

رابرت رایش، اقتصاددانی که در دوران دولت پرزیدنت بیل کلینتون به عنوان وزیر کار ایالات متحده خدمت می‌کرد و در دوره باراک اوباما مشاور رئیس جمهور آمریکا بود، از دولت خواسته است که هیئت علمی کنگره را برای تعیین سقف بدهی نادیده بگیرد. رایش در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، از بایدن خواست که کنگره را نادیده بگیرد و سقف بدهی را که بر اساس قانون اساسی ایالات متحده در رابطه با بدهی عمومی این کشور ایجاد شده است، افزایش دهد.

 

رایش معتقد است که جمهوری‌خواهان در تلاشند تا بر کاهش مالیات‌ها مذاکره کنند که بر چندین مزیت کلیدی برای بخش‌های آسیب‌پذیر، از جمله مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، مزایای جانبازان و دیگران تأثیر بگذارد و از افزایش سقف بدهی برای اهرم‌های سیاسی استفاده کند.

 

رایش توصیه خود را بر اساس اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی ایالات متحده استوار می‌کند که اعلام می‌کند:

اعتبار بدهی عمومی ایالات متحده، مجاز به موجب قانون، از جمله بدهی‌های متحمل شده برای پرداخت مستمری و پاداش برای خدمات باید باشد. این امر رئیس جمهور را قادر می‌سازد تا اقدامی یکجانبه برای افزایش سقف تعیین شده بدهی انجام دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا