رابرت کیوساکی فدرال رزرو را جنایتکار می‌خواند

رابرت کیوساکی، نویسنده پدر پولدار پدر فقیر، می‌گوید که فدرال رزرو تنها با حمایت از بانک‌های بزرگ مانند جی‌پی مورگان چیس، بانک‌های منطقه‌ای را از بین می‌برد. وی با بیان اینکه فدرال رزرو جنایتکار است، هشدار داد که اقدامات آن باعث سقوط ایالات متحده می‌شود.

 

رابرت کیوساکی می‌گوید فدرال رزرو جنایتکار است

نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی، این هفته در یک سری توییت هشدار داد که فدرال رزرو تنها با حمایت از بانک‌های بزرگ مانند جی‌پی مورگان چیس، بانک‌های منطقه‌ای را از بین می‌برد.

 

پدر پولدار پدر فقیر کتابی است که در سال ۱۹۹۷ توسط کیوساکی و شارون لچتر نوشته شده است. بیش از شش سال است که در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد. بیش از ۳۲ میلیون نسخه از این کتاب به بیش از ۵۱ زبان در بیش از ۱۰۹ کشور فروخته شده است.

 

کیوساکی چهارشنبه در توییتی نوشت:

فدرال رزرو چیست؟ چرا فدرال رزرو بانک‌های منطقه‌ای را در سراسر آمریکا نابود می‌کند؟ بانک‌های منطقه‌ای قلب و روح اقتصاد هستند. فدرال رزرو از طریق بازار رپو در حال کشتن بانک‌های منطقه‌ای است. آیا این عمدی است؟

 

معامله‌گری که اوراق بهادار را می‌فروشد و در تاریخی مشخص در آینده، آن را بازخرید می‌کند، اصطلاحاً رپو انجام داده است. معامله‌گری که اوراق بهادار را خریداری می‌کند و در تاریخی مشخص در آینده آن را مجدداً به فروش می‌رساند، اصطلاحاً رپوی معکوس انجام داده است.

 

این نویسنده مشهور روز پنجشنبه با انتشار توییتی اعلام کرد که حتی غول خرده فروشی آنلاین آمازون نیز تحت تأثیر اقدامات فدرال رزرو قرار گرفته است. وی تاکید کرد:

آمازون بدون جریان اعتبار ۱۸,۰۰۰ شغل را کاهش می‌دهد و اثر امواج ناشی از WTFed ایالات متحده را از بین می‌بردو WTFed بانک‌های منطقه‌ای را از بین می‌برد.

 

در اینجا WTFed نشانه از اعتراض کیوساکی به روندهای تصمیم‌گیری Fed یا همان فدرال رزرو ایالات متحده است.

 

کیوساکی در توئیتی جداگانه هشدار داد که با حمایت از بانک‌های بزرگ مانند جی‌پی مورگان چیس، فدرال رزرو بانک‌های منطقه‌ای را از بین می‌برد. کیوساکی که اقدام فدرال رزرو را بی‌رحمانه خواند، اظهارات قبلی خود را تکرار کرد که بانک‌های منطقه‌ای قلب و روح آمریکا هستند. او که فدرال رزرو را جنایتکار خواند، از ۲.۴ میلیون دنبال‌کننده خود در توییتر خواست تا از بانک‌های کوچک و مشاغل کوچک حمایت کنند.

 

کیوساکی روز جمعه در توییت دیگری در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی جو بایدن (CBDC) هشدار داد و در ادامه گزینه‌های مرسوم خود را برای سرمایه‌گذاری در طلا، نقره و بیت کوین توصیه کرد. او نوشت:

جورج ارول در کتاب خود در ۱۹۸۴ هشدار داد برادر بزرگ در حال تماشا است. CBDC بایدن برادر بزرگ است. طلا، نقره و بیت کوین بیشتری بخرید.

 

عبارت برادر بزرگ ریشه در رمان جرج ارول به اسم ۱۹۸۴ دارد. در این رمان در جامعه‌ای که یک حزب فقط قدرت را در اختیار داد و بر همه چیز نظارت می‌کند، اسم رئیس حزب Big Brother یا برادر بزرگ است.

 

کیوساکی در یکی از اپیزودهای اخیر پدر پولدار خود، در مورد هرج و مرج اقتصادی، شروع جنگ و افزایش گرسنگی صحبت کرد. او در اوایل این ماه گفت:

آمریکا در حال مرگ است و در مورد تورم شدید و مرگ دلار آمریکا هشدار داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا