خطر از دست دادن دارایی‌ها در پروتکل Ren

طبق گفته تیم سازنده پروتکل باز Ren، توسعه‌دهندگان شبکه Ren 1.0 را پس از فروپاشی FTX و Alameda Research متوقف می‌کنند. سال گذشته، تحت رهبری قبلی رن، آلامدا رن را تصاحب کرد و هر سه ماه یکبار توسعه را تامین مالی می‌کرد. در ۷ دسامبر ۲۰۲۲، توسعه دهندگان Ren هشدار دادند که سازگاری Ren 1.0 و نسخه ۲.۰  را نمی‌توان تضمین کرد و کاربران Ren باید به زنجیره‌های اصلی خود برگردند.

 

رن به کاربران پیشنهاد می‌کند در اسرع وقت به زنجیره‌های بومی برگردند

تیم فعلی پشت پروتکل Ren، پلتفرمی که به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های کریپتویی مانند بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) را توکن کنند، اعلام کرده است که Ren 1.0 به پایان کارش می‌رسد. دلیل این حرکت این است که رن توسط Alameda در فوریه ۲۰۲۱ خریداری شد و Alameda دیگر بودجه پروژه را تامین نخواهد کرد. تیم رن در یک پست توضیح داد که تیم فقط بودجه کافی برای تأمین بودجه توسعه تا پایان سه ماهه چهارم را دارد. روز چهارشنبه، حساب رسمی توییتر Ren به کاربران در مورد ضررهای احتمالی مربوط به Ren 1.0 هشدار داد.

 

تیم Ren گفت:

اطلاعات مهم، همانطور که قبلاً اعلام شد، شبکه Ren 1.0 به دلیل رویدادهای پیرامون Alameda خاموش می‌شود.

 

تیم افزود:

سازگاری بین Ren 1.0 و ۲.۰ نمی‌تواند تضمین شود و دارندگان دارایی‌های Ren باید در اسرع وقت به زنجیره‌های بومی برگردند، در غیر این صورت خطر از دست دادن آنها را دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا