افزایش XRP باعث افزایش سود در اقتصاد کریپتو شد

از ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۳، بازار ارزهای دیجیتال تنها در عرض ۴۸ ساعت به میزان خیره کننده ۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. اکثر این رشد پس از رای قاطع پرونده آزمایشگاه ریپل رخ داد و منجر به کاهش تسلط بیت کوین از ۵۰ درصد به سطح ۴۸.۶ درصد شد.

 

حکم پرونده Ripple Labs باعث افزایش ۶۰ میلیارد دلاری بازار ارزهای دیجیتال شد

قضاوت خلاصه جزئی در دعوای حقوقی ریپل، دارایی دیجیتال XRP را به ۶۰ درصد افزایش در عرض یک روز سوق داد. در نتیجه، دستاوردهای قابل توجه XRP باعث افزایش ارزش آلتکوین‌های متعدد شد. به عنوان مثال، Stellar (XLM) بیش از ۴۰٪ افزایش یافت، در حالی که ADA بیش از ۲۰٪ در آن روز جهش کرد. داده‌های بایگانی‌شده بازیابی‌شده از coinmarketcap.com (CMC) در ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۳، تسلط بیت کوین را ۵۰ درصد در رابطه با اقتصاد ۱.۱۹ تریلیون دلاری ارز دیجیتال نشان می‌داد.

 

در حال حاضر، به دلیل بازده قابل توجه در عرصه آلتکوین که بر حضور آن در بازار سایه انداخته است، تسلط BTC به ۴۸.۵٪ کاهش یافته است. همین ۳ روز پیش، XRP به‌عنوان ششمین ارزش بازار بزرگ در میان دارایی‌های کریپتویی متعدد رتبه‌بندی شد. با این حال، اکنون پنجمین موقعیت بزرگ را به خود اختصاص داده است. در حالی که XRP طی ۷ روز افزایش ۵۸ درصدی را تجربه کرد، صعود چشمگیر آن باعث شد که سود ماهانه آن به بالای ۵۰ درصد برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا