دعوی ریپل علیه SEC

وکلا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا XRP باید به عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری و بنابراین، یک وثیقه تلقی شود یا خیر. پرونده بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و ریپل همچنان ادامه دارد و در انتظار صدور حکمی است که برخی تخمین می‌زنند به زودی صادر می‌شود. گفته می‌شود، جان دیتون، وکیلی که هزاران دارنده XRP را نمایندگی می‌کند، اخیراً موضوعی در توییتر را بررسی کرده و با آن موافقت کرده است که از موضع SEC انتقاد می‌کند. اگرچه این مورد انتظار است، اما دیدن برخی از استدلال‌های مورد بحث جالب است.

 

وکیل دارندگان XRP، جان دیتون، با موضع SEC مخالفت می‌کند

یکی از مدافعان حقوق ثبت اختراع آن را به توییتر برد تا افکار خود را در مورد پرونده Ripple و SEC بیان کند و ادعا کرد که واقعاً آنقدرها هم پیچیده نیست. وکلای کریپتو می‌توانند مانند وکلای ریپل، در صورت رعایت مسائل مربوط، پول زیادی دریافت کنند. اما این مسائل را پیچیده نمی‌کند و سیاست عمومی خوبی نیست. مورد ریپل در واقع آنقدرها هم سخت نیست. این فقط دو سؤال واقعی را مطرح می‌کند.

 

به گفته خواهان دعوی، خود سؤالات عبارتند از:

۱. آیا Howey نیاز به قرارداد سرمایه‌گذاری را برای اثبات واقعی یک سهم در مؤسسه از بین برده است یا عوامل Howey علاوه بر آن نیاز اساسی یک اوراق بهادار بوده است. ۲. آیا خود XRP یا هر یک از قراردادهای فروش XRP ریپل تمام الزامات یک قرارداد سرمایه‌گذاری را برآورده می‌کند؟

 

به گفته این کارشناس حقوقی، پاسخ سؤال اول این است که Howey قانون قراردادهای سرمایه‌گذاری را در جایی خلاصه کرد که قراردادها به وضوح باید تمام شرایط را داشته باشند. پاسخ به سؤال دوم این است که خود XRP و نه هیچ یک از قراردادهای فروش XRP ریپل که شامل XRP باشد، هرگونه منافع مالی خریدار را در هر شرکت مشترک تضمین می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا