اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

شرکت ریپل در برنامه Sandbox پروژه دلار دیجیتال

سازمان غیر انتفاعی ایجاد دلار دیجیتال از راه‌اندازی یک برنامه سندباکس برای شروع بررسی اجرای فنی ارز دیجیتال پیش‌بینی شده خبر داده است. شرکت فین‌تک ریپل یکی از چهار شرکت‌کننده‌ای است که انتظار می‌رود به پروژه دلار دیجیتال در پیاده‌سازی فنی و تجاری (explore technical and business implementation questions) کمک کند.

 

تمرکز بر پرداخت‌های فرامرزی

پروژه دلار دیجیتال (DDP)، یک سازمان غیرانتفاعی که بحث‌های پیرامون نسخه دیجیتالی دلار آمریکا را پیش می‌برد، اخیراً از راه‌اندازی برنامه Sandbox فنی برای جهش بیشتر در پیاده‌سازی فنی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خبر داد. در بیانیه ای، DDP فاش کرد که برنامه سندباکس قرار است در ماه اکتبر با گروه متمرکز بر پرداخت های فرامرزی آغاز شود.

 

طبق بیانیه‌ای، چهار سازمان به نام های Ripple ،Digital Asset ،EMTECH و Knox Networks به DDP کمک خواهند کرد. این بیانیه افزود که شرکت کنندگان فرصتی برای بررسی دقیق فناوری دنیای واقعی و بررسی پیامدهای احتمالی برای استراتژی‌های تجاری و همچنین عملیات خواهند داشت. شرکت‌کنندگان همچنین آزمایش‌هایی را برای تعیین موارد استفاده احتمالی انجام خواهند داد.

 

Jennifer Lassiter، مدیر اجرایی DDP، در توضیح دلایل سازمانش برای راه‌اندازی برنامه سندباکس گفت:

راه‌اندازی برنامه Sandbox فنی ما نشان‌دهنده گام بعدی در تلاش ما برای گردهمایی بخش خصوصی و عمومی در اکتشاف یک ارز دیجیتال بانک مرکزی در ایالات متحده است. ما درک می‌کنیم که گنجاندن مجموعه‌ای متنوع از دیدگاه‌ها و تخصص‌ها در حالی که به دنبال پاسخ به سؤالات کلیدی در مورد نحوه عملکرد فناوری، مشکلاتی که امیدواریم حل کنیم و نتایج نهایی تجاری و فردی که می‌خواهیم به آن برسیم و پاسخ دهیم چقدر مهم است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا