حق بررسی نهادهای دارایی مجازی بانک مرکزی کره

پس از اینکه کمیسیون خدمات مالی (FSC) مخالفت خود را با این اقدام کنار گذاشت، قرار است به بانک مرکزی کره جنوبی حق بررسی دارایی‌های مجازی داده شود. بر اساس گزارشی، FSC مخالفت خود با پیشنهاد بانک مرکزی را پس از اینکه متهم به تلاش برای تبدیل کردن خود به تنها تنظیم‌کننده دارایی‌های مجازی کشور شده بود، کنار گذاشت.

 

نبرد برای کنترل و تنظیم دارایی‌های مجازی

پس از اینکه گزارش شد کمیسیون خدمات مالی این کشور مخالفت خود را با تمایل بانک مرکزی برای به دست آوردن حق درخواست ارسال داده‌ها کنار گذاشت، قرار است به بانک کره (BOK) برای بررسی دارایی‌های مجازی پاسخ داده شود. بر اساس یک گزارش محلی، تصمیم FSC چند هفته پس از آن اتخاذ شد که کمیته فرعی کمیته امور سیاسی پارلمان کره، رگولاتور را متهم کرد که به دنبال تبدیل کردن خود به تنها تنظیم‌کننده دارایی‌های مجازی است.

 

بر اساس این گزارش، تصمیم FSC برای کنار گذاشتن تقاضای خود در بحبوحه ادعاهایی است که مجلس ملی کره با طرح‌هایی برای گنجاندن حق BOK برای درخواست داده‌ها در قانون دارایی‌های مجازی ادامه خواهد داد.

 

قبل از اینکه سرانجام درخواست بانک مرکزی را بپذیرد، FSC بارها با BOK بر سر اینکه کدام یک از این دو موسسه باید بر پرداخت‌ها و تسویه‌حساب‌ها نظارت کند، درگیر شده بود. از سوی دیگر، بانک مرکزی بر اعطای حق بررسی دارایی‌های دیجیتال تاکید کرده است، زیرا ریسک‌هایی که از بازارهای دارایی مجازی ناشی می‌شوند، در نهایت ثبات مالی را تهدید می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا