بررسی لایحه ارزهای دیجیتال دولت هند

دولت هند به‌روزرسانی‌هایی را در مورد لایحه ارزهای دیجیتال و بررسی صرافی‌های کریپتویی در Lok Sabha، مجلس سفلی پارلمان هند ارائه کرده است. وزیر امور خارجه در وزارت دارایی گفت دارایی‌های دیجیتالی بدون مرز هستند و نیاز به همکاری بین‌المللی برای جلوگیری از آربیتراژ نظارتی دارند.

 

پاسخ دولت هند به سوالات مربوط به لایحه و مقررات کریپتو

دولت هند روز دوشنبه به سؤالی درباره ارز دیجیتال و مقررات آن توسط اعضای مختلف Lok Sabha، مجلس سفلی هند پاسخ داد.

 

بهارتروهاری مهتاب، نماینده مجلس از وزیر دارایی خواست وضعیت فعلی لایحه ارزهای دیجیتال را که قرار بود در جلسه زمستانی ۲۰۲۱ مجلس ارائه شود و بازه زمانی طرح ارز دیجیتال و زمان‌بندی لایحه ارز دیجیتال و متعاقباً برای ورودی‌های عمومی باز باشد را بیان کند.

 

 

Pankaj Chaudhary، وزیر دولت در وزارت دارایی، بدون ارائه چارچوب زمانی مشخص، پاسخ داد:

دارایی‌های کریپتویی طبق تعریف بدون مرز هستند و برای جلوگیری از آربیتراژ نظارتی نیاز به همکاری بین المللی دارند. بنابراین، هر قانونگذاری در این زمینه تنها با همکاری بین المللی قابل توجه در ارزیابی خطرات و منافع و تکامل طبقه‌بندی و استانداردهای رایج می‌تواند مؤثر باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا