تحلیل فاندامنتالتحلیلتحلیل بیت‌ کوین

بازگشت از افت ۴۰ درصدی بیت کوین چگونه است؟

سودآوری بیت کوین در چند هفته گذشته با افت زیادی مواجه شد و زیان های متوجه شده تایید می کند که بازار ارزهای دیجیتال اکنون در دومین پایین ترین نقطه تاریخ خود است.

 

بیت کوین پس از افت ۴۰ درصدی به ۲۶,۰۰۰ دلار رسید

ضرر تحقق یافته چیست و چگونه بر معامله گران تأثیر می گذارد؟

معامله گران هر زمان که دارایی در بازار به قیمتی کمتر از بهای تمام شده یا ارزش دفتری فروخته می شود، زیان تحقق یافته را ثبت می کنند. به عبارت ساده تر، یک معامله گر یا یک سرمایه گذار هر زمان که دارایی را به قیمتی کمتر از سطح خرید اولیه خود بفروشد، متحمل ضرر می شود.

 

تفکیک زیان های تحقق یافته و تحقق نیافته مهم است، زیرا دارایی های بی ثبات مانند بیت کوین به سرعت پس از زیان هنگفت بهبود می یابند و در طول یک روز موقعیت های زیان را به سود تبدیل می کنند.

 

اما هر زمان که بازار یک جهش عظیم در زیان های تحقق یافته را گزارش می کند، همانطور که امروز به نظر می رسد، باید انتظار کاهش فشار فروش را داشته باشیم، به خصوص پس از اینکه یک دارایی تقریباً نیمی از ارزش خود را در مدت کوتاهی از دست میدهد. از طرف دیگر، معامله‌گران از موقعیت‌هایی مانند این به عنوان کاپیتولاسیون یاد می‌کنند.

 

بزرگترین ضرر محقق شده از تابستان ۲۰۲۱

آخرین باری که بازار شاهد چنین سطح بالایی از ضررهای واقعی بود، تابستان سال ۲۰۲۱ بود، زمانی که بیت کوین با از دست دادن حدود ۴۵ درصد از ارزش خود در کمتر از یک ماه، رفتار مشابهی را در بازار نشان داد. پس از اینکه بازار ارزهای دیجیتال بزرگترین ضرر محقق شده در تاریخ را تجربه کرد، شاهد بهبود تدریجی بیت کوین و افزایش به ۶۹,۰۰۰ دلار بودیم.

 

کاپیتولاسیون نوشدارو نیست و لزوماً به این معنا نیست که ما شاهد جهش بازار خواهیم بود، زیرا بازار فاقد سوخت اولیه برای بازیابی (قدرت خرید) است.
امتیاز دهید

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا