محدودیت خرید ارز برای تجارت روس‌ها با خارجی‌ها

به دستور ولادیمیر پوتین، شهروندان و شرکت‌های روسی که در خارج از کشور تجارت می‌کنند، ممکن است به زودی در میزان ارز خارجی که مجاز به خرید هستند، محدود شوند. رئیس دولت روسیه اکنون از دولتش می‌خواهد که چنین خریدهایی را در بازار داخلی فارکس محدود کند.

 

رئیس جمهور پوتین به مقامات روسیه دستور داد تا خرید ارز خارجی را محدود کنند

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، دولت فدرال و بانک مرکزی مسکو را موظف کرده است تا یک محدودیت ماهانه یک میلیارد دلاری برای خرید ارز خارجی برای استفاده در معاملات با نهادها و افراد در سایر کشورها اعمال کنند.

 

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، طبق اعلامیه کرملین، این محدودیت‌ها برای ساکنان روسیه که ارز کشورهای دیگر را در بازار ارز داخلی برای نقل و انتقالات به خارج از کشور در شهرک‌های مورد تایید دولت خریداری می‌کنند اعمال خواهد شد.

 

این دستور بخشی از دستورالعملی است که پس از نشستی درباره مسائل اقتصادی در ۱۱ آپریل صادر شد اما هفته گذشته منتشر شد. این اقدامات بر تراکنش‌های اعتباری حساب‌های افتتاح شده در بانک‌های واقع در خارج از قلمرو روسیه تأثیر می‌گذارد.

آخرین مهلت اعمال این محدودیت در اول ژوئن ۲۰۲۳ تعیین شده است. پوتین همچنین از بانک روسیه و وزارت دارایی می‌خواهد فهرستی از مواردی را که در آنها محدودیت اعمال نمی‌شود، تهیه کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا