ذخایر متشکل از دارایی‌های غیرتحریمی بانک روسیه

الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، تأیید کرده است که این بانک ذخایری را در دارایی‌هایی ذخیره کرده است که تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار نگرفته است. این مقام تصریح کرد که روسیه در حالی که به کار بر روی ایجاد ذخایر جدید در دارایی‌های غیرتحریمی ایالات متحده ادامه می‌دهد، یک بالشتک ایمنی در این دارایی‌ها ایجاد کرده است.

 

روسیه از دارایی‌های غیر تحریمی ذخایر بانکی ایجاد کرد

به گفته الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه، روسیه موفق شده است به اصطلاح بالشتک ایمنی برای اقتصاد خود ایجاد کند، بر اساس دارایی‌هایی که در معرض تحریم‌های ایالات متحده قرار نگرفته اند. بر اساس گزارش‌های خبرگزاری روسی تاس، نابیولینا اظهار داشت از آنجایی که این کشور به دلیل مشارکت در درگیری روسیه و اوکراین تحت تأثیر بسته گسترده تحریم‌ها قرار گرفته است، این بانک بر روی انباشتن این نوع منابع متمرکز شده است.

 

نابیولینا بیان کرد که کشور می‌تواند به دلیل وجود این ذخیره آرامش داشته باشد و توضیح داد که کشور به ذخیره چنین دارایی‌ها ادامه خواهد داد.

 

او توضیح داد:

ما اکنون بر اساس این که چه دارایی‌هایی را نمی‌توان برای فشار تحریم‌ها استفاده کرد و چگونه تجارت خارجی ما در حال تغییر است، ذخایر تشکیل می‌دهیم.

 

با این حال، نابیولینا ماهیت یا نوع این دارایی‌های غیرقابل تحریم را مشخص نکرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا