حواله به کشورهای کم درآمد به ۶۲۶ میلیارد دلار رسید

Brief گفته است، علیرغم بادهای مخالفی که در سال جاری وزیده است، وجوه ارسالی به کشورهای با درآمد پایین و متوسط در سال ۲۰۲۲ همچنان با رشد ۵ درصدی به ۶۲۶ میلیارد دلار رسیده است. آفریقا، جایی که هزینه ارسال ۲۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ به طور متوسط ۷.۸٪ بود، به شدت در معرض بحران‌های همزمان است.

 

تاثیر افزایش ارزش روبل و ضعیف‌تر شدن یورو

بر اساس آخرین گزارش مهاجرت و توسعه بانک جهانی (MDB)، کل وجوه ارسالی به کشورهای موسوم به کشورهای با درآمد کم و متوسط (LMIC) در سال ۲۰۲۲ با ۵ درصد افزایش به ۶۲۶ میلیارد دلار رسید. این افزایش که کمتر از ۱۰.۲ درصد مشاهده شده در سال ۲۰۲۱ است، علیرغم بادهای منفی جهانی که مشخصه بخش عمده ای از سال ۲۰۲۲ بوده است، رخ داده است.

 

در خلاصه، عواملی که در کاهش نرخ رشد ارزش دلاری حواله‌های ارسالی به LMIC نقش داشته است عبارتند از:

افزایش ارزش پول روسیه، ضعیف‌تر شدن یورو و همچنین کمبود ارز خارجی در برخی کشورها.

 

میکال روتکوفسکی، مدیر جهانی حمایت اجتماعی و مشاغل در بانک جهانی، در مورد این گزارش گفت:

مهاجران به کاهش بازار کار در کشورهای میزبان کمک می‌کنند و در عین حال خانواده‌های خود را از طریق حواله حمایت می‌کنند. سیاست‌های حمایت اجتماعی فراگیر به کارگران کمک کرده است تا از عدم قطعیت‌های درآمد و اشتغال ناشی از همه‌گیری COVID-19 عبور کنند. چنین سیاست‌هایی از طریق حواله‌ها تأثیرات جهانی دارد و باید ادامه یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا