ضعف نظارتی، عامل سقوط بانک‌های آمریکایی

روز جمعه، مایکل بار، معاون نظارت در فدرال رزرو ایالات متحده، گزارشی در مورد آسیب‌پذیری‌هایی که منجر به شکست نهایی بانک سیلیکون ولی (SVB) شد، منتشر کرد. علاوه بر این، مارشال جنتری، مدیر ارشد ریسک شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، گزارش مشابهی را در مورد سقوط Signature Bank و اتکای بیش از حد آن به سپرده‌های بیمه نشده منتشر کرد.

 

فدرال رزرو مطمئن است که توصیه های نظارتی به یک سیستم بانکی قوی‌تر و انعطاف پذیرتر منجر می‌شود

فدرال رزرو و FDIC روز جمعه گزارش‌هایی درباره سقوط دومین و سومین ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده در تاریخ منتشر کردند. اولین گزارش که توسط معاون نظارت فدرال رزرو، مایکل بار منتشر شد، ادعا می‌کند که ناظران بانک مرکزی نتوانستند میزان آسیب‌پذیری‌های بانک سیلیکون ولی (SVB) را با افزایش اندازه و پیچیدگی تشخیص دهند. بار نوشت که SVB تعداد ۳۱ یافته نظارتی باز داشت در حالی که سایر بانک‌ها در مقایسه با آنها بسیار کمتر بودند.

 

این گزارش چشم‌انداز جامعی را ارائه می‌دهد و اشاره می‌کند که رویکرد نظارتی فدرال رزرو نتوانست به طور کامل پیامدهای افزایش نرخ‌های بهره را در نظر بگیرد. سپس کاهش فعالیت در بخش فناوری، در نهایت راه را برای نابودی SVB هموار کرد.

 

بار گفت:

نظارت SVB با قدرت و فوریت کافی کار نکرد و سرایت ناشی از شکست این شرکت عواقب سیستماتیکی را به همراه داشت که در چارچوب فدرال رزرو در نظر گرفته نشده بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا