تنظیم‌کننده‌ها می‌خواهند کریپتو را دور نگه دارند

اریک وورهیز و کیتلین لانگ در مورد کنار گذاشتن اصول اولیه کریپتو توسط FTX و واکنش نظارتی متعاقب آن بحث می‌کنند. به گفته کیتلین لانگ، مدیر عامل بانک کاستودیا، تقلب و شکست عظیم در سراسر کریپتو در سال ۲۰۲۲ باعث شده است که قانونگذاران عجولانه و بی‌پروا صنعت را به خارج از کشور سوق دهند. مدیر اجرایی با سرمایه‌گذار خصوصی و مدیر عامل ShapeShift در Consensus 2023 با Erik Voorhees صحبت کرد تا راه‌های بسیاری را که کریپتو راه خود را گم کرده است و اینکه چگونه می‌تواند همچنان به رفع مشکلاتی که سوءمدیریت متمرکز باعث شده است، کمک کند.

 

آیا کریپتو از هدف خود دور می‌شود؟

وورهیز و لانگ در طی پنل پنج‌شنبه‌ای با عنوان Remember Why We’re Here: Crypto’s True Purpose، وورهیز و لانگ، هر دو گفتند که ابتدا پس از مأیوس شدن از بحران مالی بزرگ و یادگیری شکست‌های سیستم پولی فعلی، به سمت ارزهای دیجیتال سوق داده شدند. به طور خاص، لانگ متوجه شد که سیستم مالی کنونی بر اساس دفتر کلی صادقانه کار نمی‌کند.

 

او توضیح داد:

اگر ما یک دفتر کل صادقانه داشته باشیم، ثمره کار ما می‌تواند به گونه‌ای ذخیره شود که شخص دیگری آن را نبرد. بیت کوین برای او نشان‌دهنده دفتری بود که قابل اعتماد بود و هیچ ریسک طرف مقابلی نداشت.

 

شرکت‌کنندگان در پنل، فروپاشی FTX در سال ۲۰۲۲ را به عنوان نمونه بارز کلاهبرداری بسیار متمرکزی که بیت کوین قرار بود ایمنی آن باشد، منعکس کردند. لانگ گفت که سرکوب‌های اخیر علیه شرکت‌های کریپتو توسط رگولاتورها واکنش بیش از حد به آن است و شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند بیشترین تنبیه را داشته باشند، سخت‌ترین مجازات را دریافت می‌کنند.

 

من متاسفم که ایالات متحده در حال کنار گذاشتن کل رویکرد مقررات معقول است، زیرا آنها به معنای واقعی کلمه همه چیز را به خارج از ساحل و به بازارهای سایه غیرقابل تنظیم می‌برند و کسانی را که تلاش می‌کنند یک رژیم نظارتی معقول ایجاد کنند را رد می‌کنند. لانگ افزود که رویکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تنظیم مقررات تنها به افراد اجازه می‌دهد که به کلاهبرداری ادامه دهند.

 

او گفت:

به‌نظر می‌رسد که آنها عمداً از سوی ما که برای کسب اجازه به آنها مراجعه کردیم، می‌گویند از فضای نظارتی دور شوید.

 

Long’s Custodia Bank که برای پل ارتباطی بین پرداخت‌های ارز دیجیتال و دلار آمریکا طراحی شده است، در ژوئن ۲۰۲۲ از فدرال رزرو به دلیل مدیریت نادرست تصمیم خود مبنی بر اعطای حساب اصلی به این شرکت در بانک مرکزی شکایت کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا