رد ادعای سقوط دلار با وجود روند دلارزدایی

امسال، در میان موجی از افشاگری‌های مرتبط با بلوک بریکس، گزارش‌های خبری و سرمقاله‌های نظری در مورد روند ادعایی دلارزدایی بحث می‌کردند. در مقاله اخیر، یان برمر، دانشمند علوم سیاسی و نویسنده آمریکایی، اصرار داشت که ادعاها درباره کاهش ارزش دلار آمریکا بیش از حد است. علاوه بر اظهارات برمر، اقتصاددان پل کروگمن نیز در مقاله اخیر خود تاکید کرد که ارزش دلار به این زودی‌ها از بین نمی‌رود و برخی از سفته‌بازان را Weimarists نامید، افرادی که همیشه تورم فوق‌العاده را پیش‌بینی می‌کنند.

 

یان برمر، دانشمند علوم سیاسی اصرار دارد که حدس و گمان مرگ دلار بسیار اغراق‌آمیز است

موضوع دلارزدایی در سال ۲۰۲۳ مورد بحث قرار گرفته است، زیرا چندین ناظر بازار گمان می‌کنند که دلار آمریکا در آینده نزدیک سقوط خواهد کرد. بسیاری از گفتگوها و بحث‌ها حول محور کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) و اتحادهایی که این کشورها ایجاد کرده اند، می‌چرخد. تصمیمات متعددی با کمک اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای کنار گذاشتن دلار در تسویه‌حساب‌های گازی و نفتی اتخاذ شده است.

 

علاوه بر این، داده‌های Google Trends در سرتاسر جهان نشان می‌دهد که عبارت دلارزدایی به بالاترین امتیاز ۱۰۰ از نظر علاقه جستجو در طول هفته ۲ آپریل تا ۸ آپریل ۲۰۲۳ رسیده است. داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که موضوع در طول این دوره هفته آخر مارس ۲۰۲۳ شروع به افزایش کرد. قبل از آن، بهره در پایان ژانویه ۲۰۲۳ افزایش یافت، اما به اندازه هفته ۲ تا ۸ آپریل که توسط معیارهای ۱۲ ماهه Google Trends ثبت شده بود، افزایش یافت. اگرچه علاقه افزایش یافته است، اینترنت مملو از داستان‌هایی است که در مورد نابودی نظری دلار آمریکا و حذف آن از تاج و تخت ارز ذخیره غالب جهان بحث می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا