کاهش TVL پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز

در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲، کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) پس از کاهش ۲۵.۵ درصدی از ۵۵.۹۴ میلیارد دلار در ۵ نوامبر به ۴۱.۶۷ میلیارد دلار محدود شد. علاوه بر این، در طول ۱۲ ماه گذشته، TVL in defi به میزان ۸۲.۵۶ درصد از حدود ۲۳۹ میلیارد دلار در دسامبر ۲۰۲۱ به مجموع امروزی کاهش یافت.

 

اقتصاد توکن قراردادهای هوشمند و تقلا در این بخش پس از شکست FTX در ماه گذشته

مالی غیرمتمرکز (defi) از شکست FTX آسیب زیادی دیده است، زیرا ارزش کل قفل شده (TVL) در defi در ۳۷ روز ۲۵.۵ درصد از ارزش خود را کاهش داده است. در زمان نگارش این مقاله، TVL در حال حاضر ۴۱.۶۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است و TVL در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۶۳ درصد کاهش یافته است.

 

بیشتر بدانید: دیفای لاما چیست؟

 

پروتکل defi Makerdao دارای بزرگترین TVL امروز با ۶.۲۶ میلیارد دلار ارزش قفل شده است و امتیاز برتری ۱۵.۰۲٪ در مقابل بقیه جدول‌بندی TVL پروتکل‌های defi را دارد. معیارهای Defillama.com نشان می‌دهد که در طول ماه گذشته، TVL Makerdao 8.41٪ کاهش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا