رکوردشکنی خرید طلا توسط بانک‎‌های مرکزی

بر اساس آخرین گزارش شورای جهانی طلا (WGC)، سازمان جهانی آمار طلا، بانک‌های مرکزی به خرید طلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ادامه داده اند. بانک‌های مرکزی نزدیک به ۲۳۰ تن طلا به ذخایر ملی خود اضافه کردند که نشان‌دهنده افزایش ۱۷۶ درصدی نسبت به خریدهای انجام شده در سه ماهه اول ۲۰۲۲ است.

 

شورای جهانی طلا تقاضای قوی طلا از سوی بانک‌های مرکزی را ثبت کرده است

بر اساس آخرین گزارش شورای جهانی طلا (WGC) که آمارهای جهانی تولید و تقاضای طلا را منتشر می‌کند، بانک‌های مرکزی تقاضای زیادی برای طلا در سه ماهه اول سال ثبت کرده اند. بر اساس گزارش روند تقاضای طلا، بانک‌های مرکزی به خرید طلا ادامه دادند و در طول سه ماهه اول ۲۰۲۳ نزدیک به ۲۳۰ تن طلا اضافه کردند. این نشان‌دهنده افزایش ۱۷۶ درصدی نسبت به خرید این موسسات در سه ماهه اول ۲۰۲۲ است که نشان‌دهنده تقاضای قوی است.

 

با این حال، در مقایسه با ارقام سه ماهه گذشته، بانک‌های مرکزی و سایر موسسات تقاضای خود را به میزان قابل توجهی کاهش دادند و این موسسات ۱۵۰.۲ تن طلا کمتر خریداری کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا