نظر ری دالیو درباره وضعیت کنونی دلار آمریکا

ری دالیو خاطرنشان کرد که کشورهای کمتری مایل به نگه داشتن دلار آمریکا هستند زیرا سهم آمریکا در اقتصاد جهانی کوچکتر می‌شود در حالی که نقش چین در تجارت بین المللی گسترش می یابد. موسس بزرگترین صندوق تامینی جهان همچنین گفت که تحریم‌های غرب علیه روسیه خطرات جدیدی را برای حفظ دارایی‌های دلاری برجسته کرده است.

 

دلار خود بدهی است و بانک‌های مرکزی تمایل کمتری به حفظ آن دارند

ری دالیو، سرمایه‌گذار میلیاردر، در مصاحبه‌های اخیر خود در یوتیوب گفت اهمیت فیات ایالات متحده در تجارت بین‌الملل در حال کاهش است و در نتیجه سلطه دلار در حال محو شدن است. وی همچنین خاطرنشان کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، تهدیدات جدیدی را برای دولت‌هایی که دارایی‌های خود را به واحد پول آمریکا نگه می‌دارند، آشکار کرده است.

 

بنیانگذار Bridgewater Associates در نمایشگاه جولیا لاروش هفته گذشته اظهار داشت:

بانک‌های مرکزی در سراسر جهان تمایل کمتری به نگه داشتن دلار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا