عرضه کمیاب بازار آزاد دو توکن طلای برتر

طی شش ماه گذشته، ارزش هر اونس طلا نسبت به دلار آمریکا شاهد افزایش ۳.۸ درصدی بوده است. در قلمرو ارزهای دیجیتال، دو توکن قابل توجه با پشتوانه طلا وجود دارد، طلای پکس (PAXG) و طلای تتر (XAUT). این توکن‌ها روی هم ارزش قابل توجهی نزدیک به ۱ میلیارد دلار جمع‌آوری می‌کنند. اگرچه تعداد کل توکن‌های PAXG و XAUT به نزدیک به ۵۰۰,۰۰۰ عدد می‌رسد، توزیع آنها در بین ۳۱,۰۰۰ دارنده توکن نسبتاً متمرکز است.

 

نزدیک به ۵۰۰,۰۰۰ توکن با پشتوانه طلا در گردش است، اما ۲۰ کیف پول بر عرضه غالب است

دو دارایی کریپتویی پیشرو با برابری با طلا، PAXG و XAUT، که توسط اونس ۰.۹۹۹ طلای خوب پشتیبانی می‌شوند، همچنان بر حوزه ارزهای دیجیتال مبتنی بر فلزات گرانبها تسلط دارند. تقاضا برای توکن‌های دارای پشتوانه طلا در سال ۲۰۲۲ افزایش قابل توجهی را تجربه کرد، به ویژه زمانی که طلا در ۸ مارس به بالاترین حد خود یعنی ۲,۰۷۴.۶۰ دلار در هر اونس رسید.

 

یک مثال گویا PAXG است که ارزش بازار خود را از ۴۲۴ میلیون دلار در ۱۹ فوریه ۲۰۲۲ به ۶۱۱ میلیون دلار در پایان مارس افزایش داد. طلای تتر نیز در سال گذشته شاهد رشد بود و ارزش بازار آن از ۴۳۰ میلیون دلار در فوریه ۲۰۲۲ به ۴۸۶ میلیون دلار در مارس بعد افزایش یافت که بیش از ۱۳ درصد افزایش داشت. ترکیب ارزش بازار هر دو PAXG و XAUT در ۲۳ مارس ۲۰۲۲، به ارزش ۱.۰۹ میلیارد دلار رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا