معاملات نادر کیف پول خفته بیت کوین از سال ۲۰۱۰

همانطور که علاقه‌مندان بیت کوین روز پیتزا بیت کوین را گرامی می‌دارند، به مناسبت سیزدهمین سالگرد خرید دو پیتزا به قیمت ۱۰,۰۰۰ بیت کوین توسط لازلو هانیچ در ۲۲ می، یک کیف پول بیت کوین خوابیده از ژوئیه ۲۰۱۰، پس از تقریبا ۱۳ سال معامله ۵۰ بیت کوینی را انجام داده است.

 

کیف پول بیت کوین از سال ۲۰۱۰ در روز پیتزا بیت کوین از خواب زمستانی خارج می‌شود

روز دوشنبه، ۲۲ می ۲۰۲۳، حامیان بیت کوین در حال مشاهده رویداد مهمی هستند که برنامه‌نویس نرم‌افزار Laszlo Hanyecz تعداد ۱۰,۰۰۰ بیت کوین را با دو پیتزای عالی پاپا جان مبادله کرد. هانیچ که پولش با نرخ ارز فعلی ۲۶۶ میلیون دلار ارزش دارد، بارها اعلام کرده است که از این تصمیم پشیمان نیست.

 

همزمان با جشن‌های سیزدهمین سالگرد روز پیتزا بیت کوین، یک دارنده قدیمی بیت کوین تصمیم گرفت ۵۰ بیت کوین را از آدرسی که در ۱۲ ژوئیه ۲۰۱۰ ایجاد شده بود خرج کند. معامله اولیه تنها ۵۱ روز پس از استفاده هانیچ از ۱۰,۰۰۰ بیت کوین خود انجام شد. ارزش سکه‌ها بر اساس نرخ فعلی مبادله بیت کوین اکنون ۱.۳۳ میلیون دلار است.

 

در طول این سال، موارد متعددی از هزینه‌های پاداش بلاک از سال ۲۰۱۱ یا آدرس‌های بیت کوین غیرفعال در سال‌های بعد وجود داشته است. با این حال، تنها چهار تراکنش شامل پاداش بلاک از سال ۲۰۱۰ در سال ۲۰۲۳ تاکنون رخ داده است. یارانه بلاکی که توسط آدرس ۱B67K خرج می شود، شامل ۵۰ بیت کوین کش (BCH) نیز می شود که امروز با ارزش ۵,۷۳۶ دلار دست نخورده باقی مانده است.

 

این انتقال توسط ابزار حریم خصوصی Blockchair فاقد حریم خصوصی بود و مسائل بحرانی را آشکار کرد که می‌تواند منجر به ردیابی شود. رتبه‌بندی بحرانی نشان می‌دهد که بلاک‌چین جنبه‌هایی را شناسایی کرده است که به‌طور قابل‌توجهی حریم خصوصی افراد درگیر را به خطر می‌اندازد، برای مثال، آدرس‌های همسان در تراکنش ۵۰ بیت کوین انجام شده در روز دوشنبه شناسایی شدند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا