اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

متاورس، یک فرصت بزرگ برای شرکت کوالکام

کوالکام، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌های بی‌سابقه موبایل، نسبت به آینده متاورس و آنچه ممکن است برای شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان در این منطقه به ارمغان بیاورد، بسیار خوشبین است. کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام معتقد است که اگرچه کارهای زیادی برای انجام دادن در فضای توسعه وجود دارد، اما این توسعه واقعی است و فرصت بسیار بزرگی را برای افراد درگیر به ارمغان خواهد آورد.

 

مدیرعامل کوالکام درباره آینده متاورس صحبت می کند

شرکت‌های سخت‌افزار شروع به تلقی از فشار متاورس اخیر در صنعت نرم‌افزار به‌عنوان بازاری جالب برای مقابله با آن‌ها کرده‌اند. کوالکام که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه‌های بی‌سابقه در دنیای موبایل است، بر اهمیتی که این فناوری جدید ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور به بازار مصرف‌کننده تراشه و الکترونیک بیاورد، متمرکز شده است.

کریستیانو آمون، مدیر عامل این شرکت، در مصاحبه با Yahoo Finance اهمیتی که این شرکت به متاورس می دهد را توضیح داد. او در مورد آینده متاورژن توضیح داد:

این واقعی است، این یک فرصت بسیار بزرگ خواهد بود. بیش از یک دهه پیش سرمایه‌گذاری در فناوری‌های اساسی را آغاز کردیم که امکان ادغام فضاهای فیزیکی و دیجیتال را فراهم می‌کرد.

 

از نظر Amon، متاورس به این معنی است که برای برنامه‌هایی که برای ارائه احساس متاورس برای اهداف مختلف ظاهر می‌شوند، نیاز به نرم‌افزار تخصصی وجود خواهد داشت.

 

یک بازار جدید

مدیرعامل کوالکام بر این باور است که می‌تواند بازار بزرگی برای ابزارهای پوشیدنی وجود داشته باشد که قادر به تقویت متاورس برای افراد در حال حرکت باشد. آمون بیان کرد:

ما پیشرفت‌های مختلفی داریم تا در نهایت بتوانیم با عینک‌های واقعیت افزوده کاملاً فراگیر برای تلفن هوشمند شما همراهی ایجاد کنیم که در واقع شبیه عینک‌های معمولی است. من فکر می کنم این یک فرصت بزرگ است. می تواند به اندازه گوشی ها باشد!

 

تراشه‌های ساخته شده توسط این شرکت، چندین دستگاه مورد استفاده در برنامه‌های متاورس را هدایت می‌کنند، مانند خط Quest هدست‌های VR تولید شده توسط Meta، و نسخه جدید و به‌روز شده Hololens، یک هدست واقعیت مجازی توسط مایکروسافت. با این حال، افرادی نیز مخالف استفاده از ابزارهای پوشیدنی و فناوری های واقعیت افزوده به عنوان بخشی از متاورس هستند.

 

کن کوتاراگی، که توسط برخی به عنوان پدر اولین نسخه از کنسول بازی سونی پلی استیشن در نظر گرفته شده است، این ادغام پوشیدنی ها را در مفهوم فعلی متاورس نادرست می داند. برای کوتاراگی، متاورس بیشتر با استفاده از تکنیک‌های واقعیت افزوده مرتبط است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون استفاده از ابزارهای پوشیدنی از دنیای کنونی لذت ببرند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا