قرار دادن آب در سطلی که سوراخ دارد

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF) گفته است که اگر مصر بخواهد پول خود را با موفقیت پشتیبانی کند، باید نشت ذخایر خارجی را مسدود کند. به گفته رئیس صندوق بین‌المللی پول، مقامات مصری همچنین باید برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و اطمینان از اینکه چنین حمایتی به نفع ثروتمندان نیست، بیشتر تلاش کنند. حمایت از ارز مصر مانند قرار دادن آب در سطلی که سوراخ دارد است.

چند نرخ ارز، ایجاد موقعیت‌های ممتاز برای برخی افراد

به گفته کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF)، تلاش برای تقویت پول مصر بدون مسدودکردن نشت ذخایر خارجی، شبیه به قرار دادن آب در سطلی است که سوراخ دارد. جورجیوا همچنین استدلال کرد که سیاست نرخ ارز چندگانه مصر سیستمی را ایجاد کرده است که فقط به نفع افراد ممتاز است.

با این حال، رئیس صندوق بین‌المللی پول در اظهارات خود در مصاحبه با روزنامه الشرق، تاکید کرد که وام‌دهنده جهانی هنوز با مقامات مصری گفتگو می‌کند. او همچنین تاکید کرد که چگونه یک رابطه کاری نزدیک‌تر با وام‌دهنده جهانی می‌تواند به رهبران کشور در تصمیم‌گیری صحیح کمک کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا