متوسط

Pudgy Penguins، مجموعه NFT های پنگوئن های تُپل

Pudgy Penguins چیست؟

Pudgy Penguins یا پنگوئن‌های تپل، مجموعه‌ ارزشمندی از NFTهای کارتونی و بامزه‌ای می‌باشند که به طور کل ۸,۸۸۸ عدد از آنها ارائه شده است. این توکن‌های غیر مثلی بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده اند. مجموعه NFT پنگوئن‌های تپل به علت ارزش و محبوبیتی که دارند، قیمت بالایی را ارائه می‌دهند.

کالکشن NFT پنگوئن‌های تپل، در ۲۲ جولای ۲۰۲۱ راه اندازی شد و تنها طی ۲۰ دقیقه تمام NFTهای این مجموعه به فروش رسیدند. میانگین فروش مجموعه پنگوئن‌های تپل پس از ارائه به ۱۰۰,۰۰۰ دلار رسید که در تاریخ ۱۳ آگوست همان سال فروش این مجموعه به ۱۳ میلیون دلار رسید. اما از اواخر سپتامبر فروش آن به میزان ۳۰۰,۰۰۰ تا ۵۰۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت. باید این نکته را هم در نظر داشت که این افت قیمتی با افت قیمت کل بازار NFTها در آن تاریخ همزمان بود.

Pudgy Penguins چیست

به گفته سازندگان این پروژه، پنگوئن‌های این مجموعه در قطب شمال متاورس زندگی می‌کنند. هر یک از این پنگوئن‌های بامزه دارای ویژگی و ظاهر متفاوتی می‌باشند. بعضی از آنها دارای کلاه یا تاج هستند، بعضی از آنها چشمک یا لبخند می‌زنند و بعضی دیگر دارای عینک و لباس‌های خاص می‌باشند. در افسانه‌ها به پنگوئن‌های این مجموعه “pengus” و به مالکان آنها “huddlers” می‌گویند. همچنین پنگوئن‌های کمیاب را “tufts” می‌نامند.

 

ویژگی های NFTهای پنگوئن های تپل

هر کدام از پنگوئن‌های این مجموعه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌باشند. اما یک ویژگی که به ارزش کل NFTهای این مجموعه می‌افزاید این است که بسیاری از این پنگوئن‌ها با دست طراحی شده‌اند. همچنین ۵ تا از گران‌ترین پنگوئن‌های این مجموعه به طور کامل با دست طراحی شده‌اند. فقط ۵۸ تا از پنگوئن‌های این مجموعه داری تاج هستند. جالب است بدانید که تمام پنگوئن‌های این کالکشن به سمت راست نگاه می‌کنند و فقط یکی از آنها به سمت چپ نگاه می‌کند که به عنوان گران ترین و با ارزش ترین پنگوئن این مجموعه شناخته می‌شود.

 

تاریخچه Pudgy Penguins

فردی به نام “Clayton Patterson” به همراه ۳ تا از همکلاسی‌های خود، پروژه NFTهای Pudgy Penguins را عرضه کردند. اما در آپریل سال ۲۰۲۲، این تیم رهبری پروژه پنگوئن‌های تپل را به صاحب فعلی این پروژه “Luca Schnetzler”، واگذار کردند. Luca Netz طرفدار قدیمی این مجموعه و جامعه آن بوده است. او این کالکشن را به قیمت ۷۵۰ اتریم یا تقریباً ۲.۵ میلیون دلار، از بنیان‌گذاران اصلی آن خریداری کرده است.

تاریخچه Pudgy Penguins

 

دلایل ارزشمند بودن کالکشن Pudgy Penguins

NFT پنگوئن‌های تپل یک پروژه PFP (Profile Picture Project) می‌باشد. به این معنا که هدف از ساخت این NFTها، استفاده از تصاویر آنها در قسمت عکس پروفایل رسانه‌های مجازی کاربران بوده است.

پروژه‌ NFTهای PFP معمولاً بسیار ارزشمند و معروف می‌باشند. مالکان این مجموعه‌ها، تصویر NFT مخصوص خود را در قسمت پروفایل اکانت خود به نمایش می‌گذارند که این عمل بیشتر در Twitter رایج است. همچنین افراد مشهور زیادی از جمله خوانندگان و بازیگران عضوی از کاربران پروژه NFTهای PFP می‌باشند. حالا برخی دیگر از دلایل ارزشمند بودن مجموعه پنگوئن‌های تپل را باهم مرور خواهیم کرد:

دلایل ارزشمند بودن کالکشن Pudgy Penguins

 • تعداد محدود توکن: همانطور که پیش‌تر گفته شد، فقط ۸,۸۸۸ نسخه از این NFTها تولید شده است. تعداد محدود آنها باعث شده تا این توکن‌های غیرمثلی کمیاب و گران باشند.
 • استقبال افراد مشهور: افراد مشهور زیادی از مجموعه NFTهای پنگوئن‌های تپل استقبال کرده‌اند و تصویر پنگوئن‌ منحصر به فرد را به پروفایل‌های خود در رسانه‌های مجازی اضافه کرده‌اند. استقبال این افراد از این NFTها دلیل دیگری برای ارزشمندی آنها می‌باشد.
 • تقاضای بالا: از آنجایی که تعداد این NFTها بسیار محدود است، مجموعه آن با تقاضای بسیار بالایی برای خرید رو به رو می‌باشد. قیمت آنها نیز در طول زمان به علت افزایش تقاضا برای این NFTها بالاتر رفته است.
 • ظاهر زیبا: یکی دیگر از دلایلی که باعث ارزشمندی مجموعه NFTهای پنگوئن‌های تپل شده است، ظاهر کارتونی و بامزه آنها می‌باشد. این پنگوئن‌های تپل محبوبیت زیادی به خاطر ظاهر دوست داشتنی‌شان به دست آورده‌اند.

 

تیم NFTهای پنگوئن های تپل

در حال حاضر تیم مجموعه پنگوئن‌های تپل دارای ۶ عضو اصلی می‌باشد:

تیم NFTهای پنگوئن های تپل

 1. Luca Netz
 2. Lorenzo Melendez
 3. Nicholas Ravid
 4. Peter Lobanov
 5. Jennifer Mcglone
 6. DR Kaizu

 

گران ترین پنگوئن های تپل

چندتا از گران‌ترین NFTهای این مجموعه عبارت اند از:

 • کد ۶۸۷۳: آخرین بار این پنگوئن تپل با قیمت ۴۰۰ اتریوم به فروش رفته است و عنوان گرانترین توکن این مجموعه را به خود اختصاص می‌دهد.
 • کد ۳۹۵۰: این پنگوئن تپل در لیست گران‌ترین NFTهای این مجموعه جایگاه دوم را دارد و با قیمت ۱۳۰ اتریوم به فروش رفته ‌است.
 • کد ۲۴۴۷: این پنگوئن تپل در لیست گران‌ترین‌ NFTهای این مجموعه جایگاه سوم را دارد و با قیمت ۱۰۰ اتریوم به فروش رفته است.
 • کد ۵۶۷۸: در چهارمین جایگاه نیز این پنگوئن تپل قرار دارد که با قیمت ۱۰۰ اتریوم به فروش رفته است.

 

کمیاب ترین پنگوئن های تپل

ویژگی‌های توکن‌های غیرمثلی پنگوئن‌ها به طور میانگین بررسی می‌شوند و در نهایت رتبه یندی و اعلام می‌شوند. به همین دلیل ممکن است تا در زمان نگارش این مقاله ۶ تا از کمیاب‌ترین ها را با شما مرور خواهیم کرد، اما با مراجعه به سایت Rarity می‌توانید از بروزترین اطلاعات با خبر شوید:

کمیاب ترین پنگوئن های تپل

 • پنگوئن کد ۶۸۷۳# رتبه یک
 • پنگوئن کد ۵۶۷۸# رتبه دو
 • پنگوئن کد ۷۳۶۵# رتبه دو
 • پنگوئن کد ۲۴۴۷# رتبه چهار
 • پنگوئن کد ۳۹۵۰# رتبه چهار
 • پنگوئن کد ۲۹۸# رتبه شش

 

خرید NFTهای Pudgy Penguins

پیش تر اعلام شد که پنگوئن‌ها در همان ابتدا که تولید و روانه بازار شدند، به سرعت به فروش رسیدند. در آغار فرایند ۸,۸۸۸ پنگوئن در این مجموعه محبوب ساخته شدند که طی ۲۰ دقیقه فروخته شدند. به همین جهت، برای خرید یک پنگوئن تپل باید به سراغ مارکت‌پلیس‌های ثانویه بروید. به این معنا که شما باید NFT مورد نظر را مستقیم از مالک آنها و در قیمتی که آن فرد تعیین کرده است، خریداری کنید. انتخاب مارکت پلیس هم بر عهده خود شما می‌باشد.

خرید NFTهای Pudgy Penguins

مارکت‌پلیس OpenSea.io بزرگترین و محبوب‌ترین مکان برای خرید مجموعه NFTهای موجود در دنیا می‌باشد. شما می‌توانید NFTهای پنگوئن‌‌های تپل خود را در این پلتفرم خریداری کنید. بدین منظور باید پس از شارژ کیف پول خود، آن را به پلتفرم OpenSea متصل کنید تا بتوانید NFT مد نظر خود را بخرید.

 

بهترین کیف پول ها برای Pudgy Penguins

وب سایت Pudgy Penguins از کیف پول‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

 

پروژه های مرتبط با Pudgy Penguins

تیم پروژه Pudgy Penguins دو مجموعه NFT دیگر را ارائه داده است که عبارت اند از:

پروژه های مرتبط با Pudgy Penguins

 • Pudgy Rods: کالکشنی از NFTهایی به شکل قلاب ماهیگیری می‌باشد. درواقع این قلاب‌های ماهیگیری متعلق به پنگوئن‌های تپل هستند که برای مشاهده این کالکشن می‌توانید به سایت OpenSea.Rods مراجعه کنید.
 • Lil Pudgys: کالکشنی از NFTهای پنگوئن‌های تپل کوچک می‌باشد. این مجمموعه دارای پنگوئن‌های کوچکتری از کالکشن اصلی است. برای مشاهده این مجموعه به سایت OpenSea.Lil مراجعه کنید.

 

آینده Pudgy Penguins

پروژه پنگوئن‌های تپل در زمان راه‌اندازی اولیه خود، پیشرفت چشم‌گیری داشت، اما این مجموعه در اواسط راه خود دچار مشکلات خاصی شد. با این حال همچنان سعی دارد مسیری که با موفقیت آغاز کرده بود را با موفقیت نیز طی کند. روز به روز افراد بیشتری روی پروژه Pudgy Penguins سرمایه‌گذاری می‌کنند. باید منتظر بمانیم و ببینیم این پنگوئن‌های محبوب ما را در دنیای NFTها به کجا خواهند رساند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا