اعتراضات و توقف بانک‌ها در لبنان ادامه دارد

در ۱۷ دسامبر، گزارش‌ها جزئیاتی مبنی بر اینکه ساکنان لبنان برای دسترسی به حساب‌های پس‌انداز خود در بانک‌ها دست به تحصن و اعتراض زده اند، ارائه کردند. از زمان فروپاشی اقتصادی در سال ۲۰۱۹، بانک‌های لبنان حساب‌های بانکی لبنان را مسدود کردند و تعدادی از شعبه‌ها برای مدت نامحدودی بسته بودند. محرومیت از ثروت باعث شده است که تعداد کمی از لبنانی‌های فقیر پس‌انداز خود را با اسلحه مطالبه کنند، اما تاکنون، حتی این تاکتیک‌ها باعث شده است که اکثر ساکنان از آنجا دور شوند یا پولی نداشته باشند.

 

بانک‌های لبنان با اعتراض‌ها مقابله می‌کنند

در اوت ۲۰۱۹، برای جهان آشکار شد که لبنان از بحران نقدینگی رنج می‌برد و گزارش‌های زیادی منتشر شده است که می‌گوید پوشش‌های مالی و تحریم‌های ایالات متحده، اقتصاد لبنان را در معرض خطر قرار داده است. گزارش شده است که در اواخر سال ۲۰۱۸، تعداد انگشت شماری از بانک‌های تجاری لبنان حساب‌های مردم را مسدود کردند و تا هفته اول مارس ۲۰۲۰، لبنان اعلام کرد که بدهی های Eurobond خود را نکول می‌کند.

 

این کشور به دنبال توافق‌های بازسازی شد و نرخ ارز لیر لبنان به طور قابل توجهی از نرخ بازار سیاه فاصله گرفت. گزارشی که در اوت ۲۰۲۲ منتشر شد، توضیح می‌دهد که نرخ بازار سیاه همان چیزی است که ارز در حال حاضر ارزش واقعی دارد. در ژوئن ۲۰۲۲، گزارش دادیم که نرخ تورم لبنان به ۲۱۱٪ افزایش یافته است که اقتصاددان استیو هانکه گفت که این کشور باید از یک هیئت ارزی استفاده کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا