محافظت از سرمایه‌گذاران روس در برابر تحریم‌های غرب

به گفته یکی از اعضای بلندپایه پارلمان روسیه، اتباع خارجی باید بتوانند روبل دیجیتالی آینده روسیه را بدون مشخص شدن نامشان، خریداری کنند. هدف از این ایده که در مسکو منتشر شد محافظت از این سرمایه‌گذاران در برابر تحریم‌های غرب است.

 

معاون دومای ایالتی خرید روبل دیجیتال به صورت ناشناس را برای جلوگیری از تحریم‌ها پیشنهاد می‌کند

ولادیمیر گوتنف، رئیس کمیته صنعتی دومای دولتی روز سه‌شنبه در کانال تلگرامی خود گفت باید به سرمایه‌گذاران خارجی گزینه‌ای برای خرید ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) به صورت ناشناس داده شود تا خطر قرار گرفتن تحت تحریم‌ها به حداقل برسد. این قانونگذار روسی همچنین پیشنهاد کرد که روبل دیجیتالی که در حال حاضر توسط بانک مرکزی روسیه و گروهی از بانک‌های تجاری در دست توسعه و آزمایش است، باید توسط دارایی‌های واقعی پشتیبانی شود.

 

به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، گوتنف توضیح داد:

این ضروری است که ارز دیجیتال داخلی باید توسط دارایی‌های واقعی پشتیبانی شود. برای جلوگیری از اعمال تحریم‌ها، باید امکان anonymous entry points برای سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید ارز دیجیتال روسیه ایجاد شود.

 

معاون دومای دولتی در پست خود همچنین از قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه حمایت کرد. او معتقد است که این صنعت باید در مناطق غنی از انرژی کشور که انرژی الکتریکی ارزان قیمت را ارائه می‌دهند، لنگر بیندازد. در عین حال، ولادیمیر گوتنف طرفدار دریافت نرخ ترجیحی ماینرها نیست.

 

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا